Šį antradienį, kovo 1 dieną Elektrėnuose pirmo turo rungtynėmis prasidės atviras Lietuvos vandensvydžio čempionatas, kuriame dalyvaus 6 komandos iš Lietuvos ir Latvijos.

Per 6 dienas bus sužaista 15 rungtynių.

Dėl apdovanojimų rungtyniaus Elektrėnų vandensvydžio klubas „Žaibas“, Vilniaus „Baltic Amadeus“, Kauno plaukimo mokykla, Elektrėnų savivaldybės sporto centras, Alytaus „Dzūkijos vandenis“-SRC ir Rygos „Sharks” (Latvija) komandos.

Čempionatą antradienį 19 val. pradės „Dzūkijos vandenis“-SRC ir EVK „Žaibas“ komandos, o 20 val.15 min. varžysis Vilniaus „Baltic Amadeus“ – Elektrėnų savivaldybės sporto centras.

„Atvirajame čempionate iš pradžių bus sužaisti du turai (antrasis – balandžio mėnesį), po kurių paaiškės finalinis ketvertas, rungtyniausiantis dėl apdovanojimų. Finaliniame etape kova prasidės iš naujo, nes bus panaikinti visi taškai, pelnyti per du turus. Keturios pajėgiausios komandos tarpusavyje žais iki dviejų pergalių.

Siekdami, kad čempionatas būtų įdomesnis, pakvietėme svečius iš Latvijos. Šių metų čempionai ir prizininkai paaiškės gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje“, – su čempionato formatu supažindino Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos prezidentas Anatolijus Asajavičius.

Čempionato vyr. teisėjas – vilnietis Povilas Sriubas, o delegatas – kitas vilnietis Audrius Šečkus, dar atvyks du Latvijos teisėjai.

Abu čempionato turai vyks Elektrėnuose, o finalinis numatytas Alytuje.

Čempionate žais visi stipriausi Lietuvos vandensvydininkai: „Žaibui“ atstovaus Skirmantas Motuzas, Pijus Vadvilavičius, Aurimas Jonkus, Jurijus Galinokas, Rimantas Jakutis, Mantas Pelakauskas, Julius Goštautas, Kauno plaukimo mokyklai – Gvidas Zurza, Ernestas Pumputis, Danielius Vitkauskas, Elektrėnų savivaldybės sporto centrui – buvęs LVSF prezidentas Andrius Jankūnas, dabartinis federacijos viceprezidentas Justas Liubertas, Selestinas Zabilavičius, kiti.

Praėjusiais metais Lietuvos čempionu trečią kartą iš eilės tapo Elektrėnų „Žaibas“, o prizininkais – Vilniaus „MSC- Baltic Amadeus“ ir Kauno plaukimo mokykla.

Čempionate dalyvaujančių komandų treneriai neabejoja, kad ir šiemet niekas rimčiau nepasipriešins reprezentacinei Lietuvos komandai „Žaibas“.

Tačiau jos strategas A. Asajavičius neskuba savo auklėtiniams kabinti aukso medalių.

„Tikrai niekas neaišku. „Žaibas“ sieks pačių geriausių rezultatų, tam ir treniruojamės. Tačiau, kaip ir ankstesniais metais, komandoms leidome įsigyti legionierių, kurie jas gerokai sustiprins.   Lietuvoje negyvenančių legionierių bus galima registruoti keturis, o kiekvienas rungtynes galės žaisti du.

Jais turėtų pasistiprinti ir Vilnius, Alytus, „Žaibą“ gretas gal papildys Baltarusijos žaidėjas Viktoras Ivanovas, anksčiau žaidęs komandoje, taip pat mūsų antroji ekipa – Elektrėnų savivaldybės sporto centras, kuriai atstovauja vyresnio mažiaus žaidėjai. Savo jėgomis čempionate rungtyniaus tik Kauno plaukimo mokykla, kuri yra biudžetinė organizacija ir negali kviestis legionierių.

Nepaisant to, kauniečiai čempionate nebus paprasta, eilinė komanda, nes jos jaunimas auga ir tobulėja. Kitoms komandoms rimtą iššūkį turėtų mesti ir Elektrėnų savivaldybės sporto centras. Kuo stipresnis Lietuvos vidaus čempionatas, tuo stipresnė bus Lietuvos nacionalinė rinktinė. Kai mūsų jaunimas žais su stipriais varžovais, legionieriais, iš kurių galima daug ko pasimokyti, nauda bus tikrai nemaža“, – įsitikinęs A. Asajavičius.

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info.