Brno (Čekija) vykusiose Europos tautų U17 vandensvydžio taurės varžybose Lietuvos jaunių rinktinė viršijo visus lūkesčius ir pirmą sykį šio turnyro istorijoje užėmė antrąją vietą tarp 12 komandų.

Praėjusiais metais lietuviai buvo ketvirti tarp 8 rinktinių.

Brno dalyvavusių komandų trenerių sprendimu naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas vilnietis puolėjas Patrykas Pašukas, kuris už varžovus buvo dvejais metais jaunesnis. Tai – pirmasis toks aukštas mūsų šalies vandensvydininko įvertinimas Europos tautų taurės turnyro istorijoje.

Jau turnyro pradžia Lietuvos U17 rinktinei buvo daug žadanti: C grupės varžybose įveiktas debiutavęs Liuksemburgas 19:11 (5:2, 6:3, 4:3, 4:3).

Pasak rinktinės stratego vilniečio Nerijaus Papaurėlio, tai nebuvo labai lengva pergalė.

Liuksemburgo komandai atstovavo keli prancūzai, turintys Prancūzijos ir Liuksemburgo piliečių pasus ir žaidžiantys Prancūzijos aukščiausios lygos čempionate.

Būtent Liuksemburgo komandos žaidėjas prancūzas turnyre pasiekė daugiausiai įvarčių ir buvo apdovanotas prizu.

Sužaidus lygiosiomis su anglais 13:13 (2:6, 4:3, 5:3, 2:1), paaiškėjo, kad su jais mūsų šalies komanda surinko po lygiai taškų.

Įvarčių skirtumas irgi buvo vienodas. Lietuvai pirmą vietą grupėje nulėmė tai, jog mūsų šalies atstovai įmetė vienu įvarčiu daugiau.

Patrykas Pašukas.

Po pirmo etapo Lietuvos ekipa, vadovaujama N. Papaurėlio ir jo asistentų vilniečio Tadeušo Pašuko bei elektrėniškio Antono Sugoniako, tęsė kovą dėl 1-4 vietų.

Pirmame šio etapo ture po atkaklios ir permainingos kovos buvo įveiktas Kipras – 15:14 (6:3, 2:4, 4:5, 3:2).

„Kipras – fiziškai stipri komanda, žaisti buvo sunku. Ši pergalė  kažkiek neigiamai paveikė mūsų vaikinus, jie pradėjo tikėti, kad pirmą kartą šių varžybų istorijoje bronzos medaliai jau kišenėje.

Žaidėjų nepavyko įtikinti, kad jie pajėgūs kovoti netgi dėl aukso. Per kitas rungtynes su būsimąją turnyro laimėtoja Moldovos rinktine jie  psichologiškai nebuvo nusiteikę nugalėti.

Trečią kelinį buvome atsilikę 8:12, mūsų žaidėjai per toli jiems leido atsiplėšti, nelabai tikėjo savo galimybėmis.

Iki rungtynių pabaigos likus pusantros minutės ir moldavams pirmaujant 14:13 , varžybų teisėjas į mūsų vartus paskyrė abejotiną baudinį.

Varžovai atitrūko 15:13, rezultatą dar pavyko sušvelninti, bet čia pat nuaidėjo ir teisėjo švilpukas.

Moldovai pralaimėjome 14:15 (2:3, 3:5, 3:4, 6:3)“, – pasakojo N. Papaurėlis.

Per paskutiniąsias rungtynes po itin atkaklios ir permainingos kovos įveikta Pietų Afrikos Respublikos rinktinė – 10:9 (2:3, 3:2, 4:1,1:3).

Praėjusiais metais spalio mėnesį per analogišką turnyrą šiai ekipai buvo pralaimėta 7:15.

* * *

N.Papaurėlio vertinimai:

GERIAUSIOS RUNGTYNĖS. Su Pietų Afrika. Varžovai pirmą kėlinį pirmavo 3:2, antrą – 5:3. Rezultatą pavyko išlyginti 5:5 ir atitrūkti 8:5.

Iki rungtynių pabaigos likus 3 min. 40 sek., buvome priekyje 10:9. Atrodė, jog mūsų žaidėjai pritrūks jėgų, nes suoliukas buvo trumpesnis už  varžovų.

Tačiau gana sėkmingai pavyko sužaisti tas paskutiniąsias minutes ir išplėšti pergalę.

Per šias rungtynes P. Pašukas ir elektrėniškis Agnius Liupševičius pasiekė po 3 įvarčius. Labai svarbius 2 įvarčius pelnė vilnietis Evaldas Svietlikovskis.

APMAUDŽIAUSIOS RUNGTYNĖS. Su Moldova. Pernelyg toli paleidome varžovus ir nespėjome jų pasivyti.

Iš tokių rungtynių reikia mokytis, kad reikia kovoti dėl kiekvieno kamuolio, momento, centimetro aikštėje – tik tada galima laimėti.

Net 5 įvarčius pasiekė kaunietis Deividas Švenčionis, tai buvo jo diena. T. Pašuko sąskaitoje – 3 įvarčiai.

Pasižymėjo ir 15-metis vilnietis Antonas Jarmolkovičius, ketvirtame kėlinyje pelnęs ypač svarbius 2 įvarčius.

PAMOKOS IR ATEITIS. Rinktinė mane šiek tiek nustebino. Patyrėme tik vieną pralaimėjimą 1 įvarčio skirtumu ir vienas rungtynes sužaidėme lygiosiomis.

Jaunimas įgijo daug žaidybinės patirties. Per tokio rango varžybas, kuriose daug ką lemia smulkmenos ir smulkios detalės, kiekvienas sportininkas pamatė savo trūkumus ir pliusus.

Kažkam gal trūko ištvermės, kažkam – kojų jėgos, kažkam – gal techninio pasirengimo.

Mūsų jaunimas ypač stokojo tokio lygio rungtynių. Gerai padirbėsime per vasarą ir rudenį U17 rinktinės lauks Šiaurės Europos šalių čempionatas.

Pusę U17 rinktinės žaidėjų atstovavo savo klubams šiemetiniame  Lietuvos čempionate ir rungtyniavo pagrindinėse sudėtyse.

Šios amžiaus grupės Europos čempionato atrankos turnyras vyks po poros metų, 2024-aisiais. Būtų gerai, kad šis jaunimas išliktų iki to laiko.

Penki-šeši Brno dalyvavę žaidėjai šį savaitgalį atstovaus Lietuvos U19 rinktinei per Europos jaunimo čempionato atrankos turnyrą Tbilisyje.

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info