Įpusėjus Lietuvos vandensvydžio čempionato antro turo kovoms, kurioms pasibaigus, paaiškės finalinio turnyro ketvertas, pabiro staigmenų.

Dauguma komandų savo gretas pasistiprino legionieriais, kurie ypač pagyvino čempionatą ir jų sėkmingas žaidimas įnešė korektyvų turnyrinėje lentelėje.

Vietą finaliniame turnyre jau užsitikrino čempionato lyderis Elektrėnų vandensvydžio klubas „Žaibas“ ir Vilniaus „Baltic Amadeus“.

Savo pozicijas žaisti finale sustiprino Elektrėnų savivaldybės sporto centras, taškais susilyginęs su Kauno plaukimo mokykla.

Elektrėnų SSC, treniruojamas Antono Sugoniako, pateikė dvi staigmenas: nugalėjo abu praėjusių metų Lietuvos čempionato prizininkus „Baltic Amadeus“ (11:10) ir Kauno PM (19:8).

Kauniečių komandoje nebuvo dviejų pagrindinių žaidėjų Gvido Zurzos ir Danieliaus Vitkausko, besigydančių traumas.

Elektrėniškiai pergalės nesureikšmino

Įveikus 2021 metų sidabrinius prizininkus vilniečius, Elektrėnų SSC strategas A. Sugoniakas šios pergalės nesureikšmino, nes šiai ekipai ir anksčiau yra pavykę nugalėti šiuos varžovus.

Antrame ture elektrėniškių gretas papildė „Žaibo“ žaidėjas  Blagoje Ivovičius iš Juodkalnijos, turintis leidimą gyventi Lietuvoje, bei du legionieriai juodkalnietis Sergejus Lobovas ir serbas Luka Bosičius.

Per Elektrėnų SSC ir Kauno plaukimo mokyklos dvikovą elektrėniškiams net 8 įvarčius pelnė L. Bosičius.

Kauniečių vartininką du kartus pavyko nuginkluoti ir Elektrėnų SSC komandos kapitonui Justui Liubertui.

„Buvo minčių komandą pasistiprinti jau pirmame ture, bet COVID-19 ir karas Ukrainoje trukdė tai padaryti. Mūsų komandos legionieriai yra didelio meistriškumo, ypač sustiprino komandą, turime iš ko mokytis. Apskritai legionieriai pakeitė visų komandų žaidimą, visai kitoks lygis“, – teigė Elektrėnų SSC komandos kapitonas J. Liubertas.

Rungtynės su „Baltic Amadeus“ buvo ypač atkaklios. Vilniečių komandoje irgi žaidė du didžiulę patirtį turintys legionieriai: 2009 metų pasaulio vicečempionas, Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis ir 2014 metų Europos čempionų lygos laimėtojas ispanas Alberto Espanolas ir švedas Christopheris Vangas, kuris šiemet atstovavo Palermo komandai ir žaidė Italijos „Seria A“ varžybose.

Pasak vilniečių trenerio Nerijaus Papaurėlio, šie žaidėjai – didelė jėga, jie abu pelno pusę komandos įvarčių.

Tie, kas stebėjo „Baltic Amadeus“ ir Elektrėnų SSC rungtynes, nenusivylė.

Elektrėniškiai turėjo 2-3 įvarčių persvarą, pirmavo 7:4. Tačiau per kelias minutes greitiems jauniems vilniečiams pavyko rezultatą išlyginti 7:7.

Elektrėniškiai atsiplėšė 10:8, 11:9. Iki rungtynių pabaigos likus 1 minutei, vilniečiai vienu įvarčiu sušvelnino rezultatą.

„Tuo momentu pagrindinis mūsų tikslas buvo sėkmingai apsiginti ir  neskubėti atakuoti. Vieno įvarčio skirtumą pavyko išlaikyti.

Mūsų pagrindinis tikslas buvo patekti į finalinį ketvertą ir mes jį  įvykdėme.

Tikėtina, kad gali prasidėti matematika, taškų skaičiavimas, kas turnyro lentelėje užims trečią vietą, į kurią pretenduoja Kauno ir Alytaus komandos bei mes.

Ši vieta komandoms labai svarbi, nes pusfinalyje jos išvengtų akistatos su čempionato favoritu „Žaibu“, – mintimis pasidalijo J. Liubertas.

Per rungtynes su „Baltic Amadeus“ elektrėniškių komandoje rezultatyviausiai žaidė S. Lobovas, pelnęs 3 įvarčius. Vilniečių gretose pasižymėjo A. Espanolas (3 įvarčiai).

Tokių rungtynių retai pasitaiko

„Tokių rungtynių per Lietuvos čempionatus retai pasitaiko, todėl tampa svarbios įvairios smulkios detalės.

Nepavyko mūsų vartininkui Dominykui Kerevičiui, kuris praleido kelis, sakyčiau, vaikiškus įvarčius.

Neišnaudojom kelių gerų progų, porą kartų klydo ir varžybų teisėjai.

Teisėjavimo problema aktuali ir dabar. Dėl įvykių Ukrainoje negalėjo atvykti pastaraisiais metais mūsų čempionatus aptarnaujantys ukrainiečiai.

Antro turo rungtynėms pagrindinis krūvis tenka trims mūsų arbitrams Povilui Sriubui, Tomui Kašėtai ir Sauliui Andrašiūnui, o radikulitą namie priverstas gydytis Audrius Šečkus.

Mūsų komandai dar trūksta susižaidimo, rungtynės su  elektrėniškiais mums buvo pirmosios, kuriose žaidė legionieriai.

Per antrąsias rungtynes su Kauno plaukimo mokykla žaidėjai jau pradėjo  suprasti vienas kitą, žaidimas gerėjo.

Mūsų jaunai komandai itin svarbūs ir reikšmingi didelį patyrimą turinčių legionierių patarimai“, – rungtynes pakomentavo „Baltic Amadeus“ strategas N. Papaurėlis.

Vilniečiai pasiekė dar dvi pergales: nugalėjo Kauno plaukimo mokyklą 18:7 ir Alytaus „Dzūkijos Vandenų-SRC 20:12.

Kibi „Žaibo“ gynyba

Ketvirtą kartą Lietuvos čempionų titulo siekiantis Elektrėnų „Žaibas“, sužaidus dvejas antro turo rungtynes (nugalėjo Alytaus „Dzūkijos Vandenį-SRC 24:4 ir Elektrėnų SSC 17:7), sėkmingai įgyvendina trenerio Anatolijaus Asajavičiaus užduotis.

„Pagrindinis mūsų tikslas – gerai apsiginti ir kontratakuoti. Per abejas rungtynes gynėmės skirtingai.

Žaisdami su alytiškiais, kurie savo gretas sustiprino dviem jaunais, judriais Moldavijos kairiarankiais žaidėjais, bandėme gintis per mums nepatogų kraštą, kuriame jie rungtyniauja.

Per rungtynes su elektrėniškiais iš žaidimo stengėmės išjungti jų lyderį, pagrindinį atakų organizatorių Blagoje Ivovičių.

Kol kas mums viskas pavyko“, – pasidžiaugė A. Asajavičius.


FOTO:  Elijus Kniežauskas

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info