„Žaibo“ komanda. FOTO: EVK „Žaibas“

Penkiskart Lietuvos čempionas Elektrėnų vandensvydžio klubas „Žaibas“ pergalingai baigė pirmąjį „Water Polo Tour Series“ tarptautinį turnyrą, kurį sudarė šeši etapai.

Nuo pat pirmojo etapo elektrėniškiai tapo šio turnyro lyderiais ir į paskutinį turą Novakų mieste (Slovakija) vyko užsibrėžę tikslą į namus parvežti taurę.

ANKSČIAU LAIKO. „Žaibas“ savo tikslą pasiekė: Slovakijoje mūsų šalies čempionai jau po pirmųjų dvejų laimėtų rungtynių su lenkais ir čekais užsitikrino pirmąją vietą ir į namus grįžo su nugalėtojų taure.

Paskutiniajame ture elektrėniškiai nugalėjo Čekijos vandensvydininkus 16:8, Lvivo dinamiečius 10:6 ir lenkų „Job Center Mega Invest Poland“ 14:8 bei pralaimėjo varžybų šeimininkei „KVP Novaky“ komandai 9:10 ir 8:10 be konkurencijos dalyvavusiai Slovakijos rinktinei.

Antrą vietą turnyre užėmė „KVP Novaky“, o trečią – Lvivo „Dinamo“ komandos.

„Water Polo Tour Series“ turnyras startavo praėjusių metų gruodžio mėnesį ir nuo šiol taps tradiciniu.

„Kai praėjusiais metais dalyvavome Čempionų lygoje, po diskusijų su slovakais ir lvoviečiai nutarėme, kad mūsų žaidėjams būtų labai naudingos tokio turo varžybos.

Dar pasikvietėme porą komandų iš Lenkijos ir įvyko „Water Polo Tour Series“ debiutas.

Visos komandos teigė, kad varžybos ypač naudingos ir jas reikia tęsti“, – pasakoja  „Žaibo“ strategas Anatolijus Asajavičius.

ĮEIS Į ISTORIJĄ. „Žaibas“ įeis į istoriją kaip pirmojo turnyro laimėtojas. Jame dalyvavo šešios komandos, kurios pas save irgi surengė varžybas.

Trejos varžybos vyko Novakų mieste, du – Lenkijoje ir vienas – Elektrėnuose. Lvivo komanda dėl karo Ukrainoje namie varžybų negalėjo rengti.

Apibendrindamas pasirodymą, „Žaibo“ komandos strategas A. Asajavičius teigė, kad per visas 30 rungtynių jie pralaimėjo tik dvejas vieno įvarčio skirtumu – varžybų šeimininkei Novakų komandai.

Paskutiniajame ture pralaimėta ir be konkurencijos dalyvavusiai  Slovakijos rinktinei, nes į turą neatvyko Lodzės komanda.

Per visus šešis turus tik dvejos rungtynės sužaistos lygiosiomis. Iškovota taure elektrėniškiai galėjo pasidžiaugti ne tik Novakų baseine, bet ir iškilmingame varžybų uždarymo vakarėlyje, kuriame dalyvavo visos komandos ir vyko iškilmingas apdovanojimas.

PAGARBA ŽAIDĖJAMS. „Sezonas labai ilgas, tęsiasi 11 mėnesių ir dar laukia trejos rungtynės Europos čempionato atrankos varžybose.

Daug rungtynių, daug kelionių. Visi pagrindiniai žaidėjai – Janas Bakulo, Aurimas Jonkus, kuris ypač gerai žaidė paskutiniame ture, Julius Goštautas, Jurijus Galinokas, Danielius Vitkauskas, vartininkas Skirmantas Motuzas, mūsų legionieriai yra pavargę.

Kai kiekvienam žaidėjui po tris kėlinius teko praleisti vandenyje, atgauti jėgas nebuvo taip paprasta.

Ištverme pasižymėjo mūsų vartininkas, kuris stengėsi žaisti kuo daugiau kėlinių.

Per visus šešis turus ypač atkaklios ir sunkios rungtynės buvo su Lvivo dinamiečiais bei „KVP Novaky“, o paskutiniajame ture – ir su Slovakijos rinktine.

Žaidėjai nusipelno kuo didžiausios pagarbos, nes laimėti tokio aukšto lygio turnyrą nebuvo lengva, tai ne Lietuvos čempionatas“, – varžybas  apibendrino A. Asajavičius.

DABAR – ČEMPIONATO ATRANKA.  „Žaibui“ poilsio nebus, nes komandą praktiškai sudaro Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjai, kurie jau birželio 23-25 d. dalyvaus Europos čempionato  atrankos varžybose Olandijoje.

Prie rinktinės dar prisijungs du vilniečiai Darjušas Tomaševskis ir Karolis Blaževičius bei kauniečių vartininkas Nidas Javorskas.

Pogrupio varžybose tek susitikti su Olandijos, Portugalijos ir Lenkijos rinktinėmis.

Keturių pogrupių laimėtojai iš karto pateks į Europos čempionato pagrindinį turnyrą, o tarp antrąsias vietas užėmusių komandų vyks  savotiška loterija – vienos pateks, o kitos ne.

„Visą laiką pagrindinis mūsų tikslas – kuo geriau sužaisti. Atrankos varžyboms ypač kruopščiai ir atsakingai ruošiamės Elektrėnuose.

Žaidėjai yra pasiryžę nenuvilti savo gerbėjų“, – sako rinktinės treneris A. Asajavičius.

KITŲ METŲ SIEKIAI. Kitais metais „Žaibas“ sieks dalyvauti arba „Challenge Cup“, arba Čempionų lygoje.

Pasak A. Asajavičiaus, pagal naujus įstatus Čempionų lygoje elektrėniškiai tikriausiai negalės dalyvauti, nes tik TOP 12 šalių gali deleguoti savo komandas į šią lygą.

„Kiek žemesnio lygio komandos (po TOP 12) galės dalyvauti „Challenge Cup“ turnyre.

Mūsų planuose – ir antrasis „Water Polo Tour Series“ turnyras, kuris vėlgi vyks šešiais turais namie ir išvykose.

Tik Lodzės komandą, kuri į šiemetines varžybas tai atvažiuodavo, tai neatvažiuodavo, pakeis Slovakijos jaunimo rinktinė.

Žada pasistiprinti čekų ir lenkų komandos, todėl visos rungtynės bus įtemptos ir svarbios“, – teigia A. Asajavičius.