„Sostinės sporto centro“ komanda. FOTO: Rokas Lukoševičius

Per trejas rungtynes – 66 įvarčiai, o vartininkas Danielius Subačius nepraleido nė vieno įvarčio, jam net neteko prisiliesti prie kamuolio. Taip Lietuvos vaikų (iki 12 metų) čempionate Kauno „Dainavos“ baseine žaidė Vilniaus „Sostinės sporto centro“ komanda.

Jaunuosius čempionus treniruoja Tadeušas Pašukas ir Nerijus Papaurėlis.

Šis čempionatas buvo atkeltas iš 2021 metų ir dėl apdovanojimų rungtyniavo keturios komandos iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos.

Antrą vietą užėmė antroji vilniečių komanda – „SSC-Delfinas“, o trečią – kauniečiai, vadovaujami trenerio Artūro Šimansko.

„Sostinės sporto centro“ komanda per rungtynes savo varžovams įmetė po 20 ir daugiau įvarčių.

„Labai gaila, kad čempionate nedalyvavo vandensvydžio miestų – Alytaus ir Elektrėnų – komandos.

Nėra vaikų, nebus ir pamainos. Tikėjausi atkaklesnio Kauno vandensvydininkų pasipriešinimo.

Kas gerai lankė mūsų treniruotes, tas gerai ir žaidė. Treniruojamės kone kiekvieną dieną, šešis kartus  per savaitę, todėl už visas komandas buvome visa galva aukštesni.

Auklėtiniai gerai gynėsi, visi puikiai plaukia, varžovai greičiu jiems negalėjo prilygti.

Su Nerijumi mums pavyko parengti gerą komandą, daugumą žaidėjų užsiauginau nuo septynerių metų, kai jie dar treniravosi  „Lazdynų“ baseine.

Kai baseinas buvo uždarytas, vaikų nenorėjome prarasti ir juos vežiojomės  treniruotis į Elektrėnus, su vyresniais amžiumi sportininkais jie dalyvaudavo vasaros stovyklose.

Šiems dvylikmečiams ir jaunesniems čempionams jau irgi auga pamaina – septynerių metų vaikai, kuriuos ugdome Fabijoniškių baseine“, – pasakoja T. Pašukas.

Kai Vilniaus treneriai dirba nuoširdžiai, didelį dėmesį skiria pamainai, tai ir rezultatai geri: jie laimėjo Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių čempionatus.

„Sostinės sporto centro“ komandoje visi žaidėjai yra daugmaž vienodo pajėgumo, visi pasiekė įvarčių.

Jų gretose žaidė ir viena mergaitė – Agota Murnevaitė. „Ji su berniukais žaidė vienodai, per kiekvienas rungtynes pasiekdavo po 5 įvarčius ir buvo pripažinta geriausia komandos žaidėja“, – pabrėžė T. Pašukas.

Turėjo žaisti ir Jekaterina Prušanova, tačiau ji susirgo ir čempionate nedalyvavo.

Komandai atstovavo ir broliai dvyniai Martynas bei Augustas Filistovičiai, kurie ypač sėkmingai žaidė gynyboje.

Nugalėtojų komandoje patys greičiausi – Lukas Jakštas ir Ignas Brūzgė, smagiausią ranką turi Danielius Šafranovičius, o jauniausias žaidėjas – dešimtmetis Mantas Meldaitis.

Sidabrinėje vilniečių antrojoje komandoje geriausiu žaidėju pripažintas Damianas Labovičius.

Abiejų Vilniaus komandų treneriai T. Pašukas ir N. Papaurėlis nusiskundė, kad vaikus ugdyti yra sudėtinga.

„Baseine galime treniruotis tik trijuose plaukimo takeliuose, net į vartus nemėtome.

Šešiuose takeliuose (juose buvo žaidžiama ir per Lietuvos vaikų čempionatą) būtų galima treniruotis tik vėlai vakare – nuo pusę devintos vakaro.

Vartus galime pasistatyti ir pažaisti tik vieną kartą per savaitę sekmadieniais, kai turime galimybę tobulėti keturiuose plaukimo takeliuose.

Turint tokias sąlygas, didelį dėmesį skiriame plaukimui. Todėl už varžovus mūsų auklėtiniai yra žymiai greitesni“, – dėsto T. Pašukas.

Pasak čempionų trenerių, vaikus nėra lengva ugdyti. Jie nori varžytis, tačiau varžybų – tik vienos, kitos per metus.

„Vaikai vandensvydžio pratybas lanko nuo septynerių-aštuonerių, o oficialių varžybų reikia laukti ketverius-penkerius metus, kai jiems būna dvylika.

Iš pradžių vaikus mokome plaukti, gaudyti kamuolį. Kad jie neprarastų motyvacijos treniruotis, jiems organizuojame vietinio pobūdžio varžybėles, pradedame pratinti prie pergalių ir pralaimėjimų.

Praėjusiais metais vaikams leidome dalyvauti Lietuvos jaunučių čempionate ir varžytis su vyresniais.

Atstovaudami vilniečių antrajai komandai (čempione tapusioje pirmojoje komandoje žaidė ir du būsimieji šalies vaikų čempionai) jie tarp 6 komandų užėmė ketvirtą vietą“, – sako T. Pašukas.

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info