Alytuje baigėsi Lietuvos jaunimo (iki 18 metų) vandensvydžio čempionato kovos. Keturios komandos – Kauno „Plaukimo mokykla“, Elektrėnų „Savivaldybės sporto centras“, Vilniaus „Sostinės sporto centras“ ir Alytaus „Sporto ir rekreacijos centras“ rungtyniavo rato sistema.

Pirmą dieną atkakliai vyko rungtynės tarp Kauno ir Elektrėnų komandų. Po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus-2:2, po antrojo minimalią persvarą turėjo elektrėniškiai-6:5. Trečiajame ketvirtyje Elektrėnų komanda kontroliavo rungtynes, o ketvirtajame padidino persvarą ir laimėjo rezultatu 13:8. Keturis įvarčius nugalėtojams pelnė Agnius Liupševičius, tris – Artiomas Citovičius, Kauno komandoje po du karus pasižymėjo trys žaidėjai – Mantvydas Steponavičius, Tadas Bliujus ir Vladislavas Nesteras.

Antrose rungtynėse intrigos nebuvo – Vilniaus komanda net 29:0 sutriuškino baseino šeimininkus, Alytaus vandensvydininkus.

Antrą dieną kovos laukta rungtynėse tarp sostinės ir Elektrėnų komandų. Vilniečiai susikaupę pradėjo rungtynes ir atitrūko – 3:0, nedidelė persvara laikėsi iki trečio kėlinio (6:3). Antroje rungtynių pusėje elektrėniškiams pasižymėti nepavyko, o Vilniaus komanda rezultatyviai kontratakavo ir užbaigė rungtynes pirmaudami 12:3.

„Žaidėjams kėlėme užduotį patikimai sužaisti gynyboje, pavyko uždengti varžovų lyderius – A. Citovičių ir A. Liupševičių, jie įvarčių nepelnė. Jau nuo pradžių pavyko kelios kontratakos, elektrėniškiai „nesugaudė“ mūsų puolėjo Patryko Pašuko, kuris pasižymėjo net septynis kartus”, – po rungtynių sakė vilniečių treneris Nerijus Papaurėlis. Kauno komanda neturėjo problemų su alytiškiais – 21:3.

Trečios čempionato dienos pirmose rungtynėse jaunieji alytiškiai du kėlinius kovojo su Elektrėnų komanda (3:6), tačiau vėliau elektrėniškių persvara išaugo. Galutinis rezultatas – 13:5.

Prieš Vilniaus ir Kauno komandų rungtynes, kauniečiai turėjo teorinių galimybių užimti antrą ar netgi pirmą vietą, tačiau dar neprasidėjus paskutinėms rungtynėms, įvyko keistokas dalykas – varžybų organizatoriai apdovanojo sidabro medaliais Elektrėnų komandą.

„Toks įvykis galėjo demotyvuoti kauniečius. Jie gana vangiai pradėjo rungtynes, mes vėl patikimai gynėmės, po dviejų kėlinių pirmavome 6:1. Vėliau žaidimas tapo greitesnis, matėme daug gražių atakų ir įvarčių“, – rungtynes komentavo Nerijus Papaurėlis.

Galutinis rezultatas – 16:5 – Vilniaus komandos naudai. Patrykas Pašukas vėl pasižymėjo septynis kartus, trys įvarčiai – komandos kapitono Juro Ulindos sąskaitoje, du įvarčius pelnė Simone Calabrese. Kauno „PM“ komandoje po du įvarčius įmetė Deividas Švenčionis ir Mantvydas Steponavičius.

Vilniaus komanda Lietuvos jaunimo čempionate nugalėjo po penkerių metų pertraukos. Antroje vietoje liko Elektrėnų jaunimas, treti – kauniečiai. Rezultatyviausio žaidėjo prizas atiteko Patrykui Pašukui (SSC), pelniusiam 21 įvartį. Vilniečio komandos draugui Vadimui Ilčenko įteiktas geriausio vartininko prizas, o naudingiausiu žaidėju pripažintas Lukas Andrejaitis (ESSC).

„Kruopščiai ruošėmės čempionatui, treniravomės beveik visą vasarą, dalyvavome turnyre Vengrijoje, stengėmės komandai sudaryti geresnes sąlygas treniruotėse, gal kiek kitų amžiaus grupių sąskaita, nes vietos ir laiko visų Vilniaus komandų treniruotėms Fabijoniškių baseine labai trūksta. Pagrindiniai žaidėjai jau visai neprastai rungtyniauja ir suaugusių varžybose. Pergalė pelnyta, sveikinu žaidėjus. Sezonas įsibėgėja, dar šį mėnesį vyks Lietuvos taurės turnyras, o Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinės mėnesio pabaigoje kovos Šiaurės šalių čempionate Alytuje,“ – sakė čempionų treneris Nerijus Papaurėlis.