Lietuvos nacionalinė vyrų vandensvydžio rinktinė Brno (Čekija) vykusiame Europos tautų turnyre tarp 11 komandų užėmė šeštą vietą.

Į turnyrą neatvykus Egipto rinktinei, viename pogrupių teliko dvi komandos, ir varžybų šeimininkai čekai į pirmąjį ketvertą pateko, laimėję tik vieneriais rungtynes prieš D. Britanijos U19 rinktinę.

Europos tautų turnyrą laimėjo ukrainiečiai, antra – Šveicarijos, trečia – Austrijos, ketvirta –  Čekijos, penkta – Slovakijos, šešta – Lietuvos rinktinės.

Visos rinktinės džiaugėsi, kad turnyras įvyko, nes šeštadienį Čekijoje buvo labai sugriežtintos sąlygos dėl koronaviruso pandemijos plitimo.

Per porą dienų – penkerios rungtynės

„Norėjosi, kad kitaip būtų sudėlioti pogrupiai, nes mums teko žaisti su ypač stipriomis Ukrainos ir Anglijos nacionalinėmis rinktinėmis. Per porą dienų laukė penkerios rungtynes. Sportininkams – tai didžiulis krūvis. Visi treneriai teigė, kad tokio lygio vyrų turnyruose taip neturėtų būti. Jos per dieną turėtų žaisti po vieneriais rungtynes“, – kalbėjo Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneris Anatolijus Asajavičius.

Abejas pogrupio rungtynes Lietuvos rinktinė sužaidė pačią pirmą varžybų dieną.

Pirmieji varžovai – ukrainiečiai. Pirmus du kėlinius vyko apylygė kova, mūsų rinktinė žaidė susikaupusi, kovojo kaip komanda.

Lietuvos rinktinės strategas ypač gyrė vartininką Skirmantą Motuzą, kuris puikiai saugojo vartus.

„Sakoma, kad vartininkas – pusę komandos ir jis tą patvirtino“, – teigė A. Asajavičius.

Tačiau antroje rungtynių pusėje iniciatyvą perėmė ukrainiečiai, kurie rungtynes laimėjo 9:4.

Po trijų valandų pertraukos žaista su anglais. Jų rinktinėje meistriškumu  išsiskyrė didelį patyrimą turintis vartininkas, buvęs olimpietis.

Tačiau pamatęs, kad jo komanda nelaimės rungtynių, jis savo vietą vartuose užleido jaunajam kolegai.

Anglijos rinktinė nugalėta 17:9. Vėl puikiai vartus saugojo S. Motuzas.

Neišnaudotos kiekybinės persvaros

Pogrupyje užėmusi antrą vietą (pirmi – ukrainiečiai) Lietuvos rinktinė pateko į antrąjį ketvertą ir tęsė kovą dėl 5-8 vietų.

Pirmiausiai nugalėta D. Britanijos U-19 rinktinė 20:4. Šias rungtynes ypač gerai žaidė traumą išsigydęs Dominykas Gervickas, pelnęs 5 įvarčius.

Pasižymėjo ir Julius Goštautas bei jaunasis Danielius Vitkauskas, pasiekę po 3 įvarčius), taip pat Aurimas Jonkus (2).

„Danielių būtų galima pavadinti kone mūsų rinktinės lyderiu. Jis pasižymėjo kovingumu, ėmėsi ryžtingų sprendimų, kurie pasiteisino“, – kaunietį gyrė A. Asajavičius.

Vakare kovota su slovakais ir jiems pralaimėta 13:16. Visi kėliniai buvo pralaimėti po vieną įvartį: pirmasis – 2:3, antrasis – 5:6, trečiasis – sužaistas lygiosiomis 3:3 ir ketvirtasis – irgi vienu įvarčiu.

Lietuvos rinktinė, aikštėje turėdama kiekybinę persvarą, nerealizavo daug puikių progų įvarčiams pasiekti.

„Tai mums irgi pakišo koją, neleido laimėti rungtynių, nes visą laiką vyko apylygė kova. Slovakai, turintys gerus sparingus kaimynus vengrus, buvo įveikiami, tačiau mūsų vyrai pritrūko laimės. Jie stengėsi, kovojo, susikūrė daug gerų progų pasiekti įvarčius, bet jų neišnaudojo“, – apgailestavo A. Asajavčius.

Likus 3 min. iki rungtynių pabaigos, slovakai tris kartus buvo išvaryti iš baseino, tačiau kiekybinė persvara nebuvo realizuota.

Rezultatyviai žaidė D. Vitkauskas (4 įv.).

Paskutiniąją dieną žaista su Pietų Afrikos rinktine. Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinei pirmaujant 7:1, mūsų treneris leido pažaisti ir jaunimui.

Fiziškai kietą žaidimą demonstravę afrikiečiai bandė vytis mūsiškius, tačiau į aikštelę sugrįžę didesnę patirtį turintys žaidėjai išlaikė skirtumą, ir varžovai buvo nugalėti 11:7.

Gerai žaidė A. Jonkus (4 įv.), D. Vitkauskas ir J. Goštautas (po 2).