Sunkų pandemijos laikotarpiu išgyvenantis Lietuvos vandensvydis pamažu bando grįžti į normalų ritmą.

Jau trečiadienį Elektrėnuose pradedamas šių metų šalies čempionatas, kurį planuojama baigti rudenį.

Čempionate dalyvaus šešios komandos: 2020 m. čempionas Elektrėnų vandensvydžio klubas „Žaibas“ ir jo antroji komanda Savivaldybės sporto centras, taip pat dvi Vilniaus komandos „VMSC – Baltic Amadeus“ ir „VMSC Delfinas“, Kauno plaukimo mokykla (KPM) bei Alytaus SRC.

FORMATAI. Pasak Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos (LVSF) prezidento Anatolijaus Asajavičiaus, po ilgesnių pertraukos čempionatų vykti ne vienoje vietoje žaidimų turimų sistemoje.

Bus du ratai, vienas rungtynes ​​komandos žais namuose, o kitas – svečiuose. Ratų varžybos turėtų baigtis birželio mėnesį.

Geriausios keturios komandos tęsia kovą galutiniame turnyre, kur bus kovoma iki dviejų pergalių, čempionatas turėtų finišuoti spalio mėnesį.

Čempionatą pirmosios pradės abi Elektrėnų komanda.

Kol dar neatsidarė Kauno „Girstučio“ ir Alytaus SRC baseinai, Kauno PM rungtynes ​​su „Žaibu“ penktadienį sutiko žaisti Elektrėnuose.

Kauniečių vakarais treniravosi nedideliame „Dainavos“ baseine, bet jis per mažas, o ir neužtenka gylio žaisti Lietuvos vyrų čempionato varžybos.

Alytiškių bazė turėtų pradėti veikti šį pavyzdį. Jų komandai neturėjo galimybių rengtis čempionatui, žaidimų namie su „VMSC- Baltic Amadeus“ įvyks vėliau – kovo 24 d.

FAVORITAI. Ryškus šių metų čempionato favoritas – Elektrėnų v „Žaibas“.

Jame suburti visi geriausi Lietuvos vandensvydininkai. Tiesa, du jauni žaidėjai Gvidas Zurza ir Ernestas Pumputis, priklausantys Kauno PM komandai, bet besirenirojantys su pusiau profesionaliuoju „Žaibu“, čempionate atstovaus savajai Kauno komandai.

Be Lietuvos rinktinės žaidėjų vilniečių, „Žaibui“ atstovaus ir elektrėniškių Dominykas Gervickas bei Simas Jarukaitis ir kaunietis Jurijus Galinokas.

„Žaibo“ ir Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneris A.Asajavičius nenori sutikti, kad jie – ryškūs čempionato favoritai.

„Federacijos„ Vykdomasis komitetas “priėmė sprendimą, kuris gali būti pasikviestas keturis legionierius, kurie du dalyvautų rungtynėse.

Manau, kad kitos komandos pasistiprins savo gretas legionieriais. Todėl čempionate tikrai netruks atkaklių kovų, ir „Žaibui“ nebus „lengva ginti pernykščius titulus“, – įsitikinęs čempionų strategas.

„Žaibas“ žais savo jėgomis, nors šioje komandoje yra ir Baltarusijos sportininkai: Aleksejus Kuzmenka antrus metus turi gyventi ir dirbti Lietuvoje, o vartininkas Konstantinas Kovalevskis yra sukūręs šeimą su lietuve ir gyvena Kaune. Tad juos kažin ar būtų galima vadinti legionieriais.

METŲ VARŽYBOS.  Iki dabar Lietuvos vandensvydininkams buvo didelis stimulas „Karpatų taurės“ varžybos.

Tačiau dėl COVID-19 jos pernai buvo sustabdytos. Vasario mėnesį Alytuje dar įvyko pirmojo turo varžybos, iš esmės žaidė Lvovo atstovai, o „Žaibas“ buvo antras.

Tačiau tuo turnyru ir baigėsi. Kovo svarbiausia konkurencija Ukrainoje jau neįvyko.

LVSF palaiko glaudžiaus ryšius su kitų komandų vadovais, tačiau kol kas nėra galimybių rengti tokius turus.

Lietuvos nacionalinei vandensvydžio rinktinei ir „Žaibui“ pagrindinėmis metų varžybomis čiaupai Europos tautų turnyrai.

Birželio 11-13 d. planuojamas vyrų rinktinių turnyrų Olomouce, o klubų – Čekijos sostinėje rugsėjo mėnesį Prahoje.

„Nepaisant varžybų stygiaus, komanda visą laiką aktyviai treniruojasi, palaiko savo sporto formą.

Kai negalėdamas patekti į bazę, žaidėjai sporto salėje stiprėjo fiziškai. Nuo sausio 16-osios pradžios važinėti į Elektrėnus ir treniravomės baseine. Nuo vasario 4-osios dirbame jau du kartus per dieną: rytais plaukiojame Fabijoniškių baseine, o vakarais važinėjame į Elektrėnus ir žaidžiame. Trečiadieniais ir penktadieniais prie mūsų komandos prisijungė ir kauniečiai “, – pasakoja A. Asajavičius

ATRANKOS TURNYRAI NUKELTI. Sunkų laikotarpio išgyvena daugkartinė šalies čempionė ir prizininkė „VMSC – Baltic Amadeus“ komanda.

Praėjusių metų gruodį keli žaidėjai susirgo COVID-19 ir buvo saviolicijoje. Mėnesio viduryje buvo uždaryti baseinai.

Pagrindiniai vilniečių komandos strategai Nerijus Papaurėlis ir Tadeušas Pašukas yra ir Lietuvos jaunių rinktinių treneriai.

„Nuo sausio vidurio Lietuvos naujųjų ir jaunųjų rinktinių kandidatų buvo leista vėl treniruoti bazę, turinti tokią bendrų treniruočių Elektrėnuose.

Tačiau Europos U-15 ir U-17 atrankos turnyrai nukelti vėlesniam laikui. Reikės koreguoti visą jaunųjų vandensvydininkų pasirengimą “, – sunerimęs U-17 rinktinės vyr. treneris N. Papaurėlis.

Nuo vasario pradžios jaunimo kartu su vilniečių vyrų komanda treniruojasi Fabijoniškių baseine.

U-15 rinktinėje, kuriame treniruoja Tadeušas Pašukas, – Vilniaus, Elektrėnų ir Kauno žaidėjai, o U-17 – šių miestų ir Alytaus žaidėjai.

Pastarosios komandos lyderis elektrėniškis Dominykas Gervickas jau treniruojasi reprezentacinėje „Žaibo“ vyrų komandoje.

 

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info