Neseniai vandensvydį pradėjusios kultivuoti Lietuvos merginos Brno (Čekija) debiutavo Europos jaunių (iki 17 metų) Tautų taurės turnyre, kuriame žaidė šešios komandos.

Ankstesniais metais šiame turnyre dalyvaudavo gerokai daugiau komandų, tačiau šiemet nemažai jų atsisakė atvykti dėl COVID-19 pandemijos.

Mūsų šalies rinktinę sudarė Vilniaus ir Kauno žaidėjos, vadovaujamos vyr. trenerio kauniečio Rimvydo Šimansko.

Rinktinės treneris vilnietis Tadas Pašukas dėl darbo negalėjo išvykti į varžybas, todėl R. Šimanskui padėjo bendro fizinio parengimo trenerė Aušra Bimbaitė.

Tai buvo pirmosios tokio aukšto rango mūsų vandensvydininkių varžybos. Visos rungtynės pralaimėtos ir užimta paskutinė vieta. Į mūsų vartus pasipylė gausybė įvarčių, tačiau po turnyro rinktinės vyr. trenerio R. Šimansko nuotaika nebuvo subjurusi.

„Niekada nebūna lengva debiutuoti. Mūsų rinktinė dar tik yra buriama. Kaunietės vandensvydį pradėjo žaisti tik šiemet vasario mėnesį  (treniruojasi 13 mergaičių), o vilnietės truputį anksčiau.

Rinktinei atstovavo ne tik 17-metės, bet buvo ir 13-metė, 14-mečių bei  15-mečių.

Į ateitį žvelgiu optimistiškai. Šiemet gimnaziją baigianti rinktinės žaidėja, mano auklėtinė Gabrielė Brovkaitė žada studijuoti Lietuvos sporto universitete ir turi galimybių įsidarbinti Kauno plaukimo mokykloje, kurioje bus įsteigtas merginų vandensvydžio trenerės etatas.

Kitų šalių mergaitės vandensvydį pradeda žaisti nuo septynerių metų, o mes smarkai pavėlavome: surinkome tik 13-17 metų žaidėjas ir jas pradėjome mokyti“, – mintimis dalijasi R. Šimanskas.

Jau pačias pirmąsias rungtynes Brno teko žaisti su būsimosiomis turnyro laimėtojomis Pietų Afrikos sportininkėmis.

Mūsų rintinė pralaimėjo 3:32. Įvarčius pasiekė kaunietės Vesta Stanionytė (2) ir Dalė Bernotaitė (1).

Didžiosios Britanijos sportininkėms pralaimėta 5:34. Kaunietės Gabrielė Brovkaitė pelnė 3 įvarčius, o V. Stanionytė – 2.

Per šias rungtynes vienai rezultatyviausių rinktinės žaidėjų 17-metei V. Stanionytei buvo sulaužytas kairės rankos pirštas ir, jį suteipavus, valinga sportininkė žaidė visas rungtynes.

 

Skaudžiai pralaimėta čekėms – 0:25, slovakėms – 1:15 (V. Stanionytė -1) ir austrėms – 1:13 (vilnietė Austėja Aniulytė – 1).

„Jaunosios mūsų vandensvydininkės, dalyvaudamos tokio aukšto lygio turnyre, daug ko pasisėmė, daugiau suprato apie pasirinktą sporto šaką, pajuto varžybų ritmą.

Viską pradėjome nuo nulio. Žaidėjoms ypač reikia tobulinti techniką, smūgius į vartus.

Silpniausia rinktinės vieta. Jų kol kas neturime, reikia ieškoti ir su jomis daug dirbti.

Jeigu būtume turėję nors kiek pajėgesnę vartininkę, kadangi geri vartininkai – pusė komandos, tai rinktinė būtų praleidusi perpus mažiau įvarčių.

Nenoriu kritikuoti mergaičių. Jos kovojo kiek galėjo ir sugebėjo. Komanda buvo kovingai nusiteikusi, bet mūsų lygis dar ne tas, žemas“, – Lietuvos merginų rinktinės pasirodymą turnyre įvertino R. Šimanskas.