2020 m. Lietuvos Moterų Vandensvydžio Čempionatas

Fabijoniškių baseine Vilniuje vyko antrojo Lietuvos moterų vandensvydžio čempionato kovos. Karantinas stipriai pakoregavo dalyvių gretas – iš šešių komandų finaliniame, pagal paplūdimio vandensvydžio tarptautines taisykles vykusiame turnyre, dalyvavo tik keturios, bet ir šios nebuvo pilnų sudėčių. Trys atstovavo Vilniui, ketvirta – jungtinė Elektrėnų ir Alytaus.

Prieš pat turnyrą paaiškėjo, kad neatvyks kaunietės ir dar viena sostinės ekipa.

Sužaidus vieno rato  ir finalines rungtynes paaiškėjo, kad pernai iškovotus Lietuvos čempionių vardus apgynė  Vilnaus miesto sporto centro komanda (treneriai Tadeušas Pašukas ir Nerijus Papaurėlis).

Vilnietės nesunkiai 17:4 įveikė  kitą sostinės komandą „Delfiną“, 14:4 privertė pasiduoti savo treniruočių drauges iš „VMSC-Baltic Amadeus“ ir 18:1 nugalėjo Elektrėnų-Alytaus komandą.

Finalinėse rungtynėse „VMSC-Baltic Amadeus“ rimčiau priešinosi pirmoje rungtynių dalyje, tačiau pasibaigus rungtynėms rezultatas buvo 14:7 Vilniaus miesto sporto centro komandos naudai.

Bronzą laimėjo Viniaus „Delfinas“ (treneriai Sergejus Kolokolenkovas ir Valdas Kižys), rungtynėse dėl trečios vietos 10:1 pranokęs jungtinę Elektrėnų ir Alytaus merginų komandą (treneriai Antonas Sugoniakas ir Tomas Vainikonis).

 Čempionių komandoje meistriškumu išsiskyrė penkiolikmetė Vilniaus Tarptautinės Mokyklos moksleivė Altėja Aniulytė, kuri penkerius metus su šeima gyveno Ispanijoje, ten  treniravosi ir žaidė Madrido „Brains“ klube. Altėja šią vasarą sugrįžo į Lietuvą, susirado Vilniuje merginų komandą ir prisijungė prie jų.

 „Nuo aštuonerių metų lankiau plaukimo pratybas Lazdynų baseine. Vėliau su šeima persikėlėm į Madridą. Ten nebuvo plaukimo klubo artimiausiame baseine, tačiau sportavo vandensvydininkės. Pradėjau lankyti treniruotes ir man patiko. Ispanijoje vandensvydis labai populiarus, šio sporto lygis yra labai aukštas, moterys yra 2020 metų Europos čempionės. Su „Brains“ klubo jaunių komanda laimėjome antrą vietą Madrido čempionate ir turėjome debiutuoti Ispanijos pirmenybėse, bet viską sujaukė koronaviruso pandemija Mano tėtis Rimvydas Aniulis praeityje buvo daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių plaukimo čempionas o Ispanijoje tapo ir šios šalies veteranų čempionu. Turbūt todėl ir mene patraukė vandens sporto šakos.

Smagu, kad tokios varžybos vyksta Lietuvoje, tai labai motyvuoja merginas treniruotis. Mane išrinko komandos kapitone, tai nauja patirtis ir atsakomybė. Tikiuosi, kad artimiausiu metu daugės vandensvydininkių Lietuvoje, augs žaidėjų meistriškumas. Labai laukiam ir naujų baseinų, ypač Vilniuje, čia turime vos vieną, kur gali treniruotis mūsų sporto šakos entuziastai“, – sakė A. Aniulytė.

 Altėja įmetė 33 įvarčius ir pelnė rezultatyviausios žaidėjos prizą. Jos komandos draugė Gabriela Prušanova išrinkta geriausia turnyro vartininke, o „VMSC-Baltic Amadeus“ puolėja Vilniaus J. Lelevelio inžinerinės gimnazijos dešimtokė Veronika Rykoic apdovanota naudingiausios žaidėjos prizu.

„Vandensvydį žaidžiu trečius metus, man labai patinka. Ateityje norėčiau studijuoti inžinerinius mokslus, todėl jau dabar turiu skirti daugiau laiko tam. Bet kol kas pavyksta sėkmingai suderinti mokslą ir sportą“, – džiaugėsi Veronika.

 Čempionių treneris T.Pašukas džiaugėsi visų merginų tobulėjimu ir pastangomis: „ Geriausiai vis tik rungtyniavo tos, kurios treniruotėms skiria daugiausiai laiko. Tai seserys ir pusseserės Karina, Darja, Jekaterina ir Gabriela Prušanovos, Veronika Rykoic, Goda Matulionytė, per finalo rungtynes nustebino jaunoji vartininkė Evelina Purvelytė. Na o visas jas puikiai suburia ir motyvuoja mūsų „naujokė“ Altėja Aniulytė. Džiugu, kad sulaukėm Elektrėnų ir Alytaus sportininkių, tikimės, kad jų atsiras Kaune ir Klaipėdoje. Šiais metais Lietuvos vandensvydžio sporto federacija dar planuoja organizuoti  Lietuvos taurės turnyrą, merginos labai laukia šių varžybų. Džiugu, kad Vilniaus miesto sporto centro ir Fabijoniškių baseino administracija sudaro galimybes saugiai treniruotis sportininkams šiuo sudėtingu laikotarpiu. Tikimės, kad kitais metais pavyks suburti ir Lietuvos rinktinę, su ja debiutuoti Šiaurės Europos šalių čempionate. Tai planavom padaryti dar šiais metais, bet pandemija šiuos planus privertė atidėti.“

Nuotraukos: Elijus Kniežauskas

Renginio akimirkos