N.Papaurėlis: visada malonu sugrįžti į Alytų

Penktadienį Alytuje startuos Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių vandensvydžio čempionatas, kuriame jaunieji vandensvydininkai varžysis dviejose amžiaus grupėse – U17 ir U15. Turnyre dalyvaus svečiai iš Latvijos, Švedijos, Suomijos ir Danijos, o jiems iššūkį mes dvi Lietuvos komandos. Apie turnyrą ir jo reikšmę Lietuvos vandensvydžiui – trumpas pokalbis su U15 komandos vyr. treneriu Nerijum Papaurėliu.

Savaitgalį – bene svarbiausias Lietuvos vandensvydžio sporto renginys. Ką manot apie šį turnyrą?

Nuo 1998 m. Lietuvos vandensvydžio rinktinės dalyvauja Šiaurės Europos šalių jaunimo ir jaunių čempionatuose. Pradžioje varžybos vykdavo Švedijos sostinėje Stokholme, tačiau jau dešimtmetį rotacijos principu jos vykdomos vis kitoje šalyje paskutinį lapkričio savaitgalį. Lietuvoje turnyras vyko du kartus – 2010 m. ir 2013 m. Abu kartus – Elektrėnuose, šiais metais – pirmą kartą vyks Alytuje. Mūsų jaunimui tai – puiki galimybė garbingai atstovauti Lietuvai oficialiose tarptautinėse varžybose. Turnyras motyvuoja jaunimą treniruotis, tobulėti, siekti pergalių. Čempionatas svarbus ir vandensvydžio plėtrai šalyje: turime pasitempti visi – žaidėjai, treneriai, teisėjai, vadovai.

Esate Lietuvos U15 komandos vyr. treneris. Kokius tikslus keliate savo komandai?

Prieš dvejus metus, kai turnyras vyko Odensėje (Danija), U13 amžiaus grupėje likome antri, finale pralaimėjome šeimininkams. Deja, per šį laikotarpį kartu turėjome vos vieną turnyrą – prieš mėnesį nugalėjome „Baltic Amadeus“ taurės turnyre Elektrėnuose. Vis tik rezultatai įpareigoja – nuo 2010 m. nė viena Lietuvos komanda nebuvo žemiau nei antroje vietoje, varžybose mūsų šalyje tris kartus buvome čempionai ir kartą likome antri. Taigi, tikskai – aiškūs, bet lengva nebus, nes per keletą metų sustiprėjo danai ir suomiai, Švedijos komandoje dažnai rungtyniauja išeiviai iš Balkanų šalių, Graikijos, Turkijos, tad rezultatus prognozuoti sudėtinga. Šiais metais turnyre debiutuos kaimynai latviai. Džiugu,kad turnyro geografija plečiasi.

Galbūt galėtumėte išskirti savo komandos lyderius?

Tikiuosi, kad lyderius pamatysime turnyro metu. Kol kas nenorėčiau nieko išskirti. Komandoje tikrai yra gabių, motyvuotų vaikinų, įdomu su jais dirbti, tačiau tai tik pradžia – reikės dar labai daug dirbti, jeigu norime tapti tikrais vandensvydžio meistrais.

Turnyras vyks Alytuje, kuriame tokio lygio vandensvydžio turnyras vyko jau seniai, tačiau ten esat laimėjęs ne vieną titulą. Ką jums asmeniškai reiškia turnyro vieta?

Visada malonu sugrįžti į Alytų. Čia, ko gero, geriausios sąlygos vandensvydžio sportui Lietuvoje – puikus baseinas, graži gamta, nuoširdūs, draugiški, gerai sportą ir varžybų organizavimą išmanantys žmonės. Vis tik šiais metais Alytaus komandų nematėme Lietuvos taurės ir vaikų (U12) čempionate. Viliuosu, kad tai laikina, alytiškiai nesustos, gal ir šis turnyras išjudins vandensvydžio sportą Dzūkijos sostinėje.

Kaip manot, ar tokio rango turnyrai prisideda prie vandensvydžio populiarumo?

Be abejonės, taip.Turime naują Lietuvos vandensvydžio federacijos vadovybę, kuri, tikiuosi, išnaudos visas plėtros galimybes. Statomi nauji baseinai Klaipėdoje, Vilniuje, Radviliškyje, kituose miestuose – laikas plėtrai ir populiarinimui labai tinkamas.

***

Turnyras vyks lapkričio 24-26 d. Alytuje. Lietuvos U17 rinktinė pirmąją turnyro dieną susitiks su bendraamžiais iš Švedijos, mačo pradžia – 12:15 val., o N. Papaurėlio treniruojama Lietuvos U15 komanda į pirmąjį mūšį su suomiais stos iškart po to, mačo pradžia – 13:30 val