Pasibaigė Lietuvos vandensvydžio čempionato II turas

Alytuje sužaistos paskutinės 2019 m. Lietuvos vyrų vandensvydžio čempionato II turo rungtynės, po kurių paaiškėjo į finalinį etapą patekusios komandos.

 

Keturios stipriausios Lietuvos komandos – Elektrėnų „Žaibas“, Vilniaus VMSC-„Baltic Amadeus“, Kauno plaukimo mokyklos ir Alytaus SRC-„Dzūkijos Vandenis“ kausis finaliniame etape, už nugaros palikę Elektrėnų Sporto centro ekipą ir Kauno PM-„Bebras“.

Į finalinį turą komandos nusineš per pirmus du turus iškovotus taškus tarpusavio rungtynėse.

Absoliutus čempionato lyderis – „Žaibas“, iškovojęs visas pergales ir surinkęs 18 taškų, antroje vietoje – VMSC-„Baltic Amadeus“. Čempionų titulą ginantys vilniečiai abejose turuose pralaimėjo „Žaibo“ komandai ir į finalinį turą atsineša 12 taškų. 

Su penkiais taškais finalinį turą pradės Kauno plaukimo mokyklos atstovai, o „Dzūkijos Vandenis“ turės tik vieną tašką, iškovotą pirmajame ture. 

Nors tarp komandų ir nemažas atotrūkis, bet visos trys lyderių persekiotojos dar turi teorinius šansus pakilti per poziciją aukštyn.

Antrajame ture sužaista 15 rungtynių. Palyginus su pirmu turu, prie Alytaus ir Vilniaus komandų prisijungė po du legionierius iš Baltarusijos, bet jų pasirodymas nieko kardinaliai turnyrinėje lentelėje nepakeitė.

Tiesa, situacija po II turo galėjo atrodyti kitaip. Nors ir susistiprinusiai Alytaus komandai koją kišo trenerio Tomo Vainikonio liga, be pagrindinio stratego dzūkus palikusi viso turo metu. 

Ypatingos Aistros virė ir susitikime tarp VMSC-„Baltic Amadeus“ ir Kauno plaukimo mokyklos. 
Nors vilniečiai ir šventė pergalę rezultatu 12:9, bet likus 6 minutėms iki rungtynių pabaigos, atrodė, kad Fortūna perėjo į kauniečių pusę. 

Ketvirto kėlinio pradžioje kauniečiai liko septyniese prieš šešis vilniečius, kai vienas jų oponentų buvo pašalintas be keitimo. Kauno komanda ne tik nesugebėjo pasinaudoti skirtu laisvu smūgiu nuo 5 metrų žymos, bet po keliolikos sekundžių sugrąžino status quo – išprovokuotas kaunietis už nesportišką elgesį taip pat buvo pašalintas. 

Neiškovoję pergalės kauniečiai finaliniame ture gali Vilniaus komandą aplenkti nebent iškovoję visas pergales, bet ir tada vilniečiai turėtų labai prastai sužaisti finalinį turą. 

Tuo pačiu Kauno komanda negali jaustis saugi, nes juos dar gali aplenkti alytiškiai kovoje dėl bronzos. 

II turo rezultatai:

 

Elektrėnų „Žaibas“ – Elektrėnų SC 27:10

Alytaus SRC-„Dzūkijos vandenis“ – Kauno PM2-„Bebras“ 21:5

Elektrėnų „Žaibas“ – Kauno PM2-„Bebras“ 24:4

VMSC-„Baltic Amadeus“ – Alytaus SRC-„Dzūkijos vandenis“ 11:9

Elektrėnų „Žaibas“– Kauno PM 18:9

Elektrėnų SC - Kauno PM2-„Bebras“ 10:12

VMSC-„Baltic Amadeus“-Kauno PM2-„Bebras“ 23:2

VMSC-„Baltic Amadeus“-Elektrėnų „Žaibas“ 8:20

Alytaus SRC-„Dzūkijos vandenis“ - Kauno PM 9:13

Elektrėnų SC - Alytaus SRC-„Dzūkijos vandenis“ 7:25

VMSC-„Baltic Amadeus“ – Kauno PM 12:9

Alytaus SRC-„Dzūkijos vandenis“ – Elektrėnų „Žaibas“ 11:16

Kauno PM - Kauno PM2-„Bebras“ 25:9

VMSC-„Baltic Amadeus“ - Elektrėnų SC 10:0

Renginio akimirkos