Pirmą kartą Lietuvos vandensvydžio čempionais tapo Elektrėnų EVK "Žaibas" komanda

Š.m. gegužės 24 - 26 dienomis vyko 2019 metų Lietuvos vandensvydžio čempionato finalinio turo batalijos. Iš 6 pradėjusių čempionatą komandų, jį tęsė 4 stipriausios, kurios į finalinį turą atsinešė įskaitinius taškus pelnytus prieš 4 stipriausias komandas. Finalinio turo intringa vis dar buvo likusi, nors čempionato lyderis Elektrėnų EVK "Žaibas" buvo akivaizdus lyderis. Pirmą dieną susitiko Elektrėnų EVK "Žaibas" ir Alytaus SRC "Dzūkijos vandenis" bei Vilniaus "VMSC - Baltic Amadeus" ir Kauno plaukimo mokyklos atstovai. Jei pirmame susitikime intrigos nebuvo 17:3 laimėjus Elektrėnų komandai, tai antrame susitikime vyko principinė kova dėl 2 vietos, kurią rezultatu 7:6 laimėjo Kauno plaukimo mokyklos komanda. Šie rezultatė reiškė, kad Elektrėnų EVK "Žaibas" likus 2 turams iki čempionato pabaigos jau užsitikrino čempionų titulą, o KPM jau nebenukris žemiau 3 vietos, bei KPM dar turi teorinių šansų pakilti į 2 vietą.

Antrą dieną Vilniaus "VMSC - Baltic Amadeus" susitiko su Alytaus SRC "Dzūkijos vandenis", o Elektrėnų EVK "Žaibas" susitiko su KPM. Vilniaus ir Alytaus komandų susikimas Alytaus komandai nieko nelėmė, tačiau Vilniečiams buvo svarbu pergalė norint galutinai atitrūkti nuo KPM. Pergale rezultatu 12 - 8 pasiekė Alytaus vandeniai, tai reiškė, kad kova dėl 2 vietos dar nebuvo baigta. Bet intriga išsilaikė neilgai, nes čempioniškas Elektrėnų komandos žaidimas užgesino visas KPM komandos viltis, KPM pralaimėjo 15 - 9.

Paskutinės dienos rungtynės buvo svarbios tik rezultatyviausiems čempionato dalyviams Juliui Goštautui (Elektrėnai) ir Gvidui Zurzai (Kaunas), kurie tęsė kovą dė rezultatyviausio čempionato žaidėjo. Šią kovą laimėjo Julius Goštautas čempionate pelnęs 47 įvarčius, Gvido Zurzos įskaitoje 42 įvarčiai.

Nuotraukos: Elijus Kniežauskas

Renginio akimirkos
  • 3 vietos laimėtojai Kauno plaukimo mokykla
  • Rezultatyviausias čempionato žaidėjas Julius Goštautas