Šibenike per Europos U15 vandensvydžio čempionato atrankos turnyrą mūsų šalies vaikinų komandai, į Kroatiją autobusu keliavusiai apie 30 valandų, pergalių pasiekti nepavyko.

Pralaimėta Kroatijos (5:30), Vokietijos (5:25) ir Nyderlandų (10:17) bendraamžiams.

Lietuvos jaunių rinktinės treneris vilnietis Tadeušas Pašukas šią grupę pavadino mirtininkų.

Azerbaidžano komanda, pamačiusi, su kokiais varžovais teks susitikti ir įvertinusi savo galimybes, nutarė iš viso nedalyvauti atrankos turnyre.

Prieš porą metų mūsų jaunučiai Tbilisyje su azerbaidžaniečiais buvo susitikę ir nugalėjo 22:1. Tai buvo vienintelė komanda, kurią Kroatijoje buvo galima įveikti.

Artėjant čempionatui, COVID-19 susirgo pagrindinis Lietuvos U15 rinktinės žaidėjas, 14-metis trenerio sūnus Patrikas Pašukas ir Jonas Krivelis, kuriems prireikė nemažai laiko atsigauti.

Pandemijos metu buvo ypač sunku rengtis čempionatui, jauniesiems vandensvydininkams trūko draugiškų turnyrų.

T. Pašukas atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvos vandensvydžio sporto federacijai reikėtų daugiau dėmesio skirti ir jaunimui, o ne vien vyrų rinktinei.

„Artimiausiais metais gali būti nemažai nusivylimo, nes neturime pakankamai pajėgaus rezervo. Jau vien tai, kad Lietuvos jaunių čempionate žaidė vos trys komandos – rimtas signalas mūsų vandensvydžiui.

Vykdami į atrankos turnyrą daug ko nesitikėjome, tačiau jaunimą reikia mokyti, auginti pamainą.

Nepaisant pralaimėjimų, komanda patobulėjo, pasisėmė neįkainuojamos patirties.

Mūsų varžovai treniruojasi dukart per dieną, o mes nuo gegužės mėnesio tik šeštadieniais rinkdavomės į Elektrėnus. Kai šis baseinas užsidarė – į Alytų ir kartu pasitreniruodavome.

Pirmą sykį Lietuvos vandensvydžio istorijoje per oficialias varžybas teko susitikti su pasaulio čempionės Kroatijos vyrų rinktinės pamaina, kuri pogrupyje buvo visa galva pranašesni už savo varžovus“, – komentavo T. Pašukas.

Iš mūsų vandensvydininkų atrankos turnyre geriausiai žaidė pagrindinis rinktinės variklis, Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos moksleivis P. Pašukas, iš viso turnyre pelnęs 10 įvarčių ir uždirbęs kelis baudinius, bei kaunietis Deividas Švenčionis. Retkarčiais neblogai pasirodė ir vartininkas kaunietis Nidas Javorskis.

Per rungtynes su olandais P. Pašukas buvo didelis galvos skausmas varžovams, nes jų vartininką jis nuginklavo net 7 kartus.

Su olandais pirmieji du kėliniai buvo pralaimėti 1:5 ir 2:6, o po to kovota apylygiai: trečiasis kėlinys laimėtas 4:3, o ketvirtasis sužaistas lygiosiomis – 3:3.

„Olandams sužaidus lygiosiomis su vokiečiais, mes daug padėjome vokiečiams, kad jie patektų į finalą. Paskaičiavau, kad olandai mus turėjo nugalėti 26 įvarčių skirtumu ir tada jie būtų patekę į finalą. Tačiau su olandais mes kovojome garbingai, tai buvo geriausiai mūsų sužaistos rungtynės atrankos turnyre“, – pasidžiaugė T. Pašukas.

Pogrupio nugalėtojais tapo visas trejas rungtynes laimėję kroatai (9 tšk.). Vokiečiai (4 tšk.) dėl geresnio įvarčių santykio aplenkė olandus (4 tšk.), o mūsų rinktinė taškų nepelnė.

Dabar birželio viduryje Tbilisyje į kovą stos Europos U17 čempionato atrankos turnyro komandos, Sakartvelo sotinėje žais ir mūsų jaunių rinktinė.

 

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info