Pirmą kartą Lietuvos vandensvydžio sporto istorijoje Europos čempionų lygos kvalifikaciniame turnyre žais stipriausias mūsų šalies klubas, pastarųjų trejų metų Lietuvos čempionas Elektrėnų „Žaibas“.

Elektrėniškiai rungtyniaus septynių komandų B grupėje rugsėjo 22-26 dienomis Podgoricoje (Juodkalnija).

Mūsų vandensvydininkų varžovais bus Juodkalnijos „Podgorica“, Budapešto OSC, Splito „Jadran“ (Kroatija), Smyrnio „Opollon“ (Graikija),  Herceg Novio „Jadran“ (Juodkalnija), Kazanės „Sintez“ (Rusija) ir Stambulo „Enka“ (Turkija).

A grupės varžybose Savonoje (Italija) irgi žais septynios komandos.

Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos prezidentas ir Elektrėnų vandensvydžio klubo „Žaibas“ vyr. treneris Anatolijus Asajavičius teigia,  kad B grupė yra stipresnė nei A.

„Ankstesniais metais Čempionų lygoje dalyvavo mažiau komandų ir buvo daugiau grupių.

Dabar Europos vandens sporto šakų federacija (LEN) nusprendė padaryti dvi grupes po septynias komandas, kurių keturios stipriausios pateks į tolesnes varžybas.

Vyks dar du ratai, po kurių dvi pajėgiausios komandos pateks toliau, o kitos dvi iškris ir dalyvaus Europos taurės varžybose“, – pasakoja A. Asajavičius.

Apie būsimus varžovus „Žaibo“ strategas sakė, kad visos komandos yra labai pajėgios, turi sukaupusios didelę patirtį dalyvaudamos pačio aukščiausio rango pasaulinėse varžybose.

„Budapešto OSC komandoje yra Europos, pasaulio ir olimpinių čempionų, Splito „Jadran“ šiemet švenčia klubo 100 metų jubiliejų ir susirinko visus pajėgiausius šalies žaidėjus.

Mažiau žinome apie graikų „Opollon“ komandą, kuri yra greita ir gerai  sukomplektuota bei nusiteikusi pateikti siurprizų.

Stambulo „Enka“ – tai Turkijos rinktinė, joje žaidžia ir keli vandensvydininkai iš Balkanų šalių.

Su šia komanda nebus lengva žaisti netgi pačioms stipriausioms grupės ekipoms“, – su varžovais supažindina „Žaibo“ strategas.

„Žaibas“ – labai jauna komanda. Ją sustiprins du legionieriai – vidurio puolėjas ukrainietis Volodymyras Voitenko, ilgai žaidęs Slovakijoje, Ukrainos ekipose, bei 40 metų gynėjas Blagoje Ivovičius iš Juodkalnijos.

Komandai atstovaus ir du žaidėjai, kurie „Žaibo“ ekipoje treniravosi ir  anksčiau. Tai – Aleksejus Kuzmenka iš Baltarusijos ir vartininkas Konstantinas Kovalevskis.

„Žaibo“ komandoje – patyrę mūsų šalies žaidėjai: Julius Goštautas, Rimantas Jakutis, Aurimas Jonkus, Pijus Vadvilavičius, Mantas Pelakauskas bei dar neapšaudytas jaunimas Gvidas Zurza, Danielius Vitkauskas, Dominykas Gervickas.

Besirengdamas debiutui Čempionų lygos kvalifikaciniame turnyre, „Žaibas“ surengė treniruočių stovyklą Juodkalnijoje, kurioje kartu dalyvavo ir Kazanės „Sintez“ bei Herceg Novio „Jadran“.

Pasak A. Asajavičiaus, išsiformavus rusų „Dinamo“ kaip klubui,  geriausi jų žaidėjai perėjo į „Sintez“ ekipą, kuri faktiškai yra Rusijos rinktinė ir joje suburti visi geriausi rusų žaidėjai.

Pratybos elektrėniškiams buvo labai naudingos. Jie žaidė draugiškas rungtynes ir treniravosi. Iš viso komanda sužaidė šešis susitikimus.

 

„Šįkart Juodkalnijos rinktinėje pagrindinių žaidėjų treniruočių stovykloje nebuvo – po Tokijo olimpinių žaidynių, kurioje dalyvavo labai jauni jų žaidėjai ir užėmė aštuntą vietą, jiems buvo leista pailsėti. Nuo rugsėjo 1-osios juodkalniečių rinktinė rengiasi pasaulio čempionatui.

Į Podgoricą nevykstame kažko nustebinti, nes matome, jog varžovai už mus yra dviem galvomis aukštesni, turi sukaupę didelę patirtį, o mes tokių patirčių dar stokojame.

Bet jeigu laikysimės savo žaidybinio plano, drausmės, tikimės, kad pavyks sužaisti gerai“, – sako A. Asajavičius.

Dabar „Žaibas“ dvi savaites treniruosis Lietuvoje, o rugsėjo 17-19 d. dalyvaus tarptautiniame Lvovo taurės turnyre, kuriame žais Lenkijos, Slovakijos, Ukrainos bei, galbūt, Baltarusijos komandos.

Po turnyro rugsėjo 20 d. mūsų vandensvydininkai tiesiai iš Lvovo skris į Juodkalniją.

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info