Lietuvos jaunimo (U18) vandensvydžio čempionatą Alytuje, kuriame dalyvavo keturios  komandos, laimėjo Kauno plaukimo mokyklos ekipa.

Tai ketvirtoji kauniečių (pradedant žaidėjų, gimusių 2001-aisiais ir baigiant 2003–aisiais) iš eilės pergalė.

Kauno plaukimo mokyklos komanda, vadovaujama trenerių brolių Artūro ir Rimvydo Šimanskų, įveikė visus varžovus:  Vilniaus miesto sporto centrą 18:7, Alytaus sporto ir rekreacijos centrą 15:6 ir Elektrėnų savivaldybės sporto centrą 17:4.

Čempionams taurę įteikė varžybų delegatas vilnietis Audrius Šečkus.

Čempionatą aptarnavo geriausi Lietuvos vandensvydžio teisėjai: varžybų vyr. teisėjas Povilas Sriubas, Saulius Andrašiūnas ir Tomas Kašėta.

DRAUSMĖ. „Mums pergalę nulėmė drausmingas žaidimas. Pagrindinis tikslas buvo praleisti kuo mažiau įvarčių, o juos pasiekti yra kam.

Žaidėjai vykdė visus nurodymus, įvarčių praleidome nedaug. Sunkiausiai buvo žaisti pirmuosius du kėlinius su pagrindiniais varžovais vilniečiais.

Mūsų pranašumas tada dar buvo nedidelis, pirmavome dviem-trimis įvarčiais.

Sėkmingai sužaidėme antrąją rungtynių pusę“, – rungtynes pakomentavo čempionų treneris R. Šimanskas.

Kauno PM mokykla per lemiamas rungtynes su vilniečiais netgi patys sau įsimušė vieną įvartį.

Tai atsitiko antrą kelinį, kai vyko apylygė kova ir kauniečiai pirmavo 3:2.

„Netikėtas įvartis neigiamai nepaveikė komandos žaidėjų. Ir toliau jie žaidė tolygiai, nesiblaškė įvairiomis improvizacijomis, atliko tą patį darbą.

Pasirinktas rungtynių planas buvo teisingas, tą rodo ir galutinis rezultatas“, – teigė R. Šimanskas.

Čempionų komandos ryškus lyderis – Lietuvos vandensvydžio nacionalinės rinktinės žaidėjas Danielius Vitkauskas.

Kauniečių treneris dar išskyrė Deividą Belousovą, kuris žaidė po kelio operacijos ir dar nėra visai pasveikęs, bet veržėsi žaisti, taip pat Žygimantą Skučą ir Deividą Švenčionį.

Pastarasis – krašto puolėjas, kairiarankis. Pasak R. Šimansko, tai specifinė pozicija, kurioje gerais kamuolio perdavimais reikia aptarnauti savo draugus metimams. Jis šią užduotį įvykdė gerai.

Per finalines rungtynes patikimai vartus saugojo Justas Balčikonis. Egzaminą puikiai išlaikė ir jaunieji kauniečiai, gimę 2005-2006-aisiais, kurie buvo išleidžiami į aikštę.

PRIZININKAI. Sidabro medalius pelnė Vilniaus MSC, nugalėjęs elektrėniškius 17:9 ir tokiu pat rezultatu alytiškius.

Treti – Alytaus SRC  vandensvydininkai, lemiamoje kovoje nugalėję Elektrėnų SSC komandą 16:8.

Elektrėniškių komandoje šįkart nežaidė peties traumą besigydantis jų lyderis Dominykas Gervickas.

Komandų treneriai pripažino: jeigu jis būtų rungtyniavęs, elektrėniškiai galėjo pretenduoti į bronzos medalius.

„Elektrėniškiai kovojo, bet susitikimai parodė, kad jie be savo lyderio nemoka žaisti. Nebuvo kito vedlio, kuris perimtų Dominyko funkcijas“, – pastebėjo R. Šimanskas.

GERIAUSIEJI. Komandų treneriai rinko geriausius savo žaidėjus. Kauno PM komandoje juo tapo D. Belousovas, Vilniaus MSC – Simone Calabrese, Alytaus SRC – Matas Platūkis ir Elektrėnų SSC – Artiomas Citovičius.