Maltoje per 2022 m. Europos vyrų vandensvydžio čempionato atrankos C grupės turnyrą geriausiai žaidė Rumunijos ir Maltos rinktinės, kurios pateko į finalinį etapą, vyksiantį rugpjūčio 27–rugsėjo 10 dienomis Splite (Kroatija).

Geriausių pogrupio komandų tarpusavio dvikovą ryškiu pranašumu laimėjo rumunai 18:3.

Lietuvos rinktinė – trečia. Žaista atvirame baseine, Lietuvos rinktinei tai buvo neįprasta, nes mūsų vandensvydininkai treniruojasi ir žaidžia uždaruose baseinuose.

SUOLELIO PROBLEMA. Kaip teigė Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneris Anatolijus Asajavičius, rinktinė pritrūko suolelio.

„Visas trejas rungtynes mūsų vyrai sėkmingai žaidė pirmuosius du kėlinius, jie buvo susikaupę, o po to pavargdavo, pritrūkdavo fizinės ištvermės. Viena sudėtimi negali žaisti visų rungtynių. Norisi išskirti mūsų vartininką Skirmantą Motuzą, kuris daug padėjo mūsų rinktinei, gelbėdavo nuo tikrų įvarčių“, – reziumavo A. Asajavičius.

Rinktinei buvo pasirengęs padėti jos lyderis, Vokietijoje rungtyniaujantis  Janas Bakulo, kuris atvyko į Vilnių ir treniravosi su komanda.

Tačiau prieš pat išvykstant į Maltą, jis turėjo izoliuotis, nes lyderio COVID-19 testas buvo teigiamas.

SU FAVORITAIS. Pirmąsias rungtynes mūsų vandensvydininkai žaidė su favoritais rumunais ir pralaimėjo 1:14 (0:1, 0:5, 1:4, 0:4).

Varžovų daug žaidėjų rungtyniauja užsienyje, stiprus jų nacionalinis čempionatas. Tačiau Lietuvos rinktinė garbingai sužaidė pirmą kėlinį, rumunams pralaimėdami vos 0:1.

Tačiau netrukus išryškėjo rumunų pranašumas. Jiems pirmaujant 7:0, vienintelį įvartį pelnė kaunietis Jurijus Galinokas. Nugalėtojų gretose išsiskyrė 4 įvarčius pelnė Andrei Tudoras Fulea.

„Rumunai ypač gerai gynėsi, stiprus jų vartininkas, pasiekti įvarčių buvo nepaprastai sunku. Neišnaudojome savo galimybių. Rumunai nėra tas elitas, kuris patektų į Europos čempionato geriausiųjų gretas, bet yra arti to“, – kalbėjo A. Asajavičius.

BE KAUNIEČIŲ. Gerai mūsų vandensvydininkai pradėjo antrąsias rungtynes su Maltos rinktine ir pirmavo 2:1. Tačiau baseino šeimininkai netrukus persvėrė 6:2.

Lietuvos rinktinė gana garbingai žaidė antrą ir trečią kelinius, bet palūžo ketvirtajame.

Maltos vandensvydininkai, kurie treniruojasi kartu su italais, jų žaidėjai rungtyniauja Juodkalnijoje, jėgas bando įvairiose Europos lygose, laimėjo rungtynes 19:5 (5:2, 4:3, 2:0, 8:0).

Per šį susitikimą Lietuvos rinktinė neteko dviejų pagrindinių žaidėjų kauniečių: už tris pražangas iš aikštės antrą kėlinį buvo pašalintas Gvidas Zurza, o trečią – Danielius Vitkauskas.

Lietuvos rinktinei 2 įvarčius pelnė Darjušas Tomaševskis, po 1 – Julius Goštautas, Aurimas Jonkus ir Jurijus Galinokas.

SUTRIUŠKINO. Paskutinėse rungtynėse dėl trečios vietos grupės varžybose 17:5 (2:1, 2:0, 7:4, 6:0) sutriuškinti airiai.

Pirmajame kėlinyje mūsų vandensvydininkai nerealizavo kelių puikių progų įvarčiams pasiekti ir, pasak A. Asajavičiaus, jis galėjo baigtis 5:1 mūsų naudai.

Apylygė kova vyko iki trečio kėlinio vidurio (6:5) ir nuo šio momento Lietuvos rinktinė pelnė net 11 įvarčių iš eilės.

Po 3 įvarčius pasiekė D. Tomaševskis, J. Goštautas, J. Galinokas ir Danielius Vitkauskas,  2 – Ernestas Pumputis, po 1 – rinktinės kapitonas Rimantas Jakutis, Aurimas Jonkus ir Mantas Pelakauskas.

PAGAL GALIMYBES. Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneris A. Asajavičius, apibendrindamas pasirodymą Europos čempionato atrankos turnyre, teigė, kad jie pasirodė pagal galimybes.

„Čempionatui maltiečiai gerai pasirengė. Geras viešbutis, maitinimas, buvo puikus judėjimas tarp baseino ir viešbučio. Žaisti atvirame baseine visoms komandoms nebuvo lengva, o vėliau jos prie to priprato.

Lauke buvo 15-17 laipsnių, kiek atvėso tik paskutiniąją varžybų dieną (13 laipsnių). Tokiomis sąlygomis sunkiausiai buvo atsarginiams žaidėjams. Visų komandų treneriams paprašius, teisėjai jiems leido įšokti į vandenį, kad ant kranto nesušaltų“, – mintimis dalijosi A. Asajavičius.