Lietuvos vandensvydžio čempionato finale žais Elektrėnų „Žaibas“ ir Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ komandos.

Pirmosios finalo rungtynės Alytuje vyks birželio 8 d., antrosios – birželio 10 d, o jei prireiks trečiųjų, jos bus žaidžiamos birželio 13 d.

Tomis pačiomis dienomis Alytuje dėl bronzos medalių kovos ir Kauno plaukimo mokykla bei Alytaus „SRC-Dzūkijos vandenis“.

Per 32 sek. – du legionieriaus įvarčiai 

Per pusfinalio susitikimus, kurie irgi buvo žaidžiami Alytuje, didžiausią susidomėjimą kėlė „VMSC-Baltic Amadeus“ ir Kauno plaukimo mokyklos dvikova.

Susitikimą 13:6 laimėjo vilniečiai. Tačiau tai nebuvo žaidimas į vienus vartus. Ypač atkaklus buvo pirmasis kėlinys, kuris baigėsi 3:3.

Didžiausią persvarą vilniečiai įgijo per antrąjį kėlinį, kurį laimėjo 4:0. Trečią kėlinį, kuris baigėsi 1:1, treneris Nerijus Papaurėlis pavadino gynybiniu.

Abi komandos daugiau gynėsi nei atakavo. Ketvirtą kėlinį vilniečiai laimėjo 5:2.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė legionierius Nemanija Miličius, pasiekęs 5  įvarčius, Karolis Blaževičius, Darjušas Tomaševskis ir Aleksandras Mojičius (po 2 įvarčius).

Kauniečių komandoje ypač aktyvus buvo Gvidas Zurza (4 įvarčiai). Vilniečiams pavyko uždengti rezultatyvųjį Danielių Vitkauską, kuris nepelnė nė vieno įvarčio.

„Žinojome, kad bus nelengva, tą rodė ir rungtynių pradžia. Nedažnai mano auklėtiniai žaidžia drausmingai, o šįkart buvo maloni išimtis.

Žaidėme komandinį žaidimą, patikimai gynėmės, vartus gerai saugojo Dominykas Kerevičius, o atakuojant išnaudojome savo galimybes.

Tai buvo vienos geriausiai sužaistų mūsų rungtynių čempionate“, – pirmąjį pusfinalio susitikimą pakomentavo N. Papaurėlis.

Į klausimą, ar pakaks dvejų rungtynių, siekiant patekti į finalą, jis buvo atsargus: „Kauno plaukimo mokyklos komanda – ne iš tų, kuri lengvai pasiduoda. Dabar reikės viską pradėti iš naujo nuo nulio.

Kauniečiai neturi kur trauktis, jie turi rezervo, rungtynes privalėsime žaisti susikaupę“.

„VMSC-Baltic Amadeus“ strategas buvo teisus. Per antrąsias pusfinalio rungtynes aikštėje virė atkali kova – pirmavo tai viena, tai kita komanda.

Pirmą kėlinį 3:2 laimėjo kauniečiai, po antro jau pirmavo vilniečiai 4:3. Trečiame vilniečiai įgijo didžiausią persvarą (7:4), bet kėlinys baigėsi 8:8.

Iki rungtynių pabaigos likus 2 min., vienu įvarčiu pirmavo kauniečiai, bet vilniečiai rezultatą išlygino.

Likus žaisti  4 sek., N. Papaurėlis paprašė minutės pertraukėlės aptarti paskutinę ataką.

Ir paskutinę sekundę jau aidint teisėjų švilpukui serbo N. Miličiaus iš toli mestas kamuolys pasiekė tikslą – 13:12 laimėjo vilniečiai.

Per 32 sek. legionierius iš Serbijos pasiekė 2 įvarčius.

Jeigu rungtynės būtų pasibaigusios lygiosiomis, būtų metami baudiniai.

Šiame mače negalėjo žaisti kauniečių lyderis G.Zurza, kuris besibaigiant pirmosioms pusfinalio rungtynėms gavo raudoną kortelę ir teisėjų kolegijos sprendimu buvo diskvalifikuotas.

„Tik prieš rungtynes sužinojome, kad nebus šio žaidėjo. Mūsų komandą tai paveikė neigiamai, žaidėjai atsipalaidavo“, – konstatavo N. Papaurėlis.

Vilniečių komandoje rezultatyviausiai žaidė N. Miličius (4 įvarčiai), D.  Tomaševskis, Adomas Vasiliūnas ir Aleksandras Mojičius (po 2), o kauniečių – D. Vitkauskas (3).

„Šįkart varžovus lydėjo Fortūna. Jų komandą labai sustiprino legionieriai, kažkiek suteikę pasitikėjimo ir pakėlę žaidimo lygį. Mūsų komanda buvo išsibalansavusi, nes keli žaidėjai su „Žaibu“ buvo išvykę į treniruočių stovyklą Juodkalnijoje ir mūsų pratybos tapo nevisavertėmis.

Susitikimas mums buvo ypač naudingas, vyrai daug ko pasimokė ir suprato, kad gali būti konkurencingi.

Gerai žaidėme gynime, o puolime mūsų žaidėjai neieškojo lyderio, kuris sėdėjo tribūnoje, ir patys ėmėsi iniciatyvos.

Tikimės laimėti rungtynes su alytiškiais dėl bronzos medalių. Manau, kad čempionatą geriau baigti dviem pergalėmis nei dviem pralaimėjimai „Žaibui“, – šyptelėjo R. Šimanskas.

Subyrėję alytiškiai lyderiams nepasipriešino

Nesunkiai pusfinalio barjerą įveikė čempionato lyderis „Žaibas“, kuris abu kartus (22:6 ir 21:3) įveikė „SRC-Dzūkijos vandenį“.

Per pirmąsias rungtynes rezultatyviai žaidė elektrėniškiai Dominykas Gervickas (5 įvarčiai), Julius Goštautas (4) ir Aurimas Jonkus (3).

Alytiškiams 3 įvarčius pelnė Matas Platūkis.

„SRC-Dzūkijos vandenis“ prieš pusfinalio kovas subyrėjo: dėl traumų abejų rungtynių negalėjo žaisti komandos lyderiai kapitonas Tautvydas Mikalauskas ir Lukas Baliulevičius. Nugaros skausmai kamavo Darių Džiugą.

„Žaibo“ gretose šįkart žaidė jaunimas: pagal varžybų nuostatus elektrėniškių komanda pasipildė talentingais vandensvydininkais iš Elektrėnų antrosios komandos – Artiomu  Citovičiumi, Mantu Grisiūnu, Remigijumi Balsiuku.

Nuo pirmųjų rungtynių komandoje žaidžia ir jaunieji Arnas Šukys bei Dominykas Gervickas.

„Alytų buvo galima pranokti ir 40 įvarčių skirtumu, tačiau mes to nesiekiame. Jau rengiamės kitoms rungtynėms, mums svarbu susidėlioti komandos žaidimo braižą“, – kalbėjo nugalėtojų treneris Anatolijus Asajavičius.

Elektrėniškiams vėl 5 įvarčius pelnė D. Gervickas,  A. Jonkus – 4, Aleksejus Kuzmenka – 3.

Alytiškių komandoje pasižymėjo Kęstutis Dūda (2), kuris birželio 20 d. minės savo 50 metų jubiliejų, ir jaunasis Matas Platūkis (1).

FOTO: Elijus Kniežauskas

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info