Pirmą kartą Lietuvos vandensvydžio sporto istorijoje LEN Čempionų lygos atrankos turnyre Podgoricoje (Juodkalnija) žaidė stipriausias mūsų šalies klubas, pastarųjų trejų metų Lietuvos čempionas Elektrėnų „Žaibas“.

„Žaibui“ pergalių nepavyko pasiekti, pralaimėti visi susitikimai: 9:18 (0:3, 3:6, 2:5, 4:4) – Stambulo ENKA (Turkija), 9:25 (1:8, 3:7, 3:4, 2:6) – Herceg Novio „Jadran“ (Juodkalnija), 6:21 (1:7, 1:6, 2:4, 2:4) – Atėnų „Apollon Smyrnis“, 6:21 (6:5, 0:6, 0:5, 0:5) – Budapešto OSC (Vengrija), 6:18 (1:2, 2:5, 1:5, 2:6) – Splito „Jadran“ (Kroatija) ir 7:19 (1:7, 1:4, 2:4, 3:4) – Kazanės „Sintez“ (Rusija) komandoms.

Mūsų šalies ekipa užėmė paskutinę, septintą vietą. Nugalėjo Budapešto OSC (18 tšk.), antras buvo Splito „Jadran“ (15) ir trečias – Herceg Novio „Jadran“ (12) klubai.

Apie turnyrą kalbamės su Elektrėnų vandensvydžio klubo „Žaibas“ ir Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiuoju treneriu vilniečiu Anatolijumi Asajavičiumi.

Kaip vertinate komandos istorinį debiutą?

Jau dėl to, kad patekome į LEN Čempionų atrankos varžybas, reikėtų teigiamai vertinti debiutą.

Žaidėme su komandomis, kurios yra pasauliniame elite, todėl džiaugiamės, kad joms pavyko įmesti po 6-7 įvarčius.

Kiekvieną dieną mūsų žaidimas gerėjo, sportininkai įgijo patirties, grūdinosi ir brendo.

Pradėjome rimčiau priešintis vengrų ir kroatų komandoms. Tačiau  taktikos ir technikos stoka neleido įgyvendinti siekiamų tikslų.

Pasaulio elito komandos ypač techniškos, pasižymi stipriais metimais, plaukimu, kojų darbu.

Nuo jų atsiliekame dar daug kur. Viską reikia tobulinti, darbo bus užtektinai.

Mūsų praleisti įvarčiai atskleidė ne blogą pasiruošimą, o Lietuvos vandensvydžio lygio stoką.

Kurias rungtynes „Žaibas“ geriausiai sužaidė?

Sulaukėme gerų atsiliepimų rungtynėse su Budapešto OSC komanda, kai laimėjome pirmą kėlinį 6:5. Šis rezultatas įeis į klubo istoriją.

Per tas rungtynes gerai atakavome ir gynėmės, tačiau po to vengrai pakeitė savo žaidimo taktiką ir per tris kėlinius mums nepavyko pasiekti nė vieno įvarčio.

Neblogai žaidėme ir su Stambulo ENKA, kuriai atstovavo visa Turkijos nacionalinė rintinė, šiemet sustiprinta didelę patirtį turinčiu olimpiniu čempionu, vienu geriausių pasaulio metikų kroatu Paulu Obradovičiumi.

Ši vandensvydžio žvaigždė gali žaisti bet kurioje pozicijoje – ir puolime, ir gynyboje, ir atsitraukęs.

Su turkais ketvirtą kėlinį mums pavyko baigti lygiosiomis 4:4.

Ką norėtumėte išskirti iš žaidėjų?

Pirmą sykį susitikus su tokiomis galingomis komandomis, iš pradžių mūsų žaidėjams nebuvo lengva adaptuotis.

Tačiau pamažu įsivažiavome, pamatėme, kad su visomis jų galime kovoti.

Labai gerai žaidė Aurimas Jonkus, į kurį atkreipė dėmesį kitų klubų treneriai.

Norisi pagirti mūsų jaunuosius Dominyką Gervicką ir Danielių Vitkauską, kurie mums ypač daug padėjo.

Tai – mūsų ateities žaidėjai, kurie perspektyvūs ir teikia gražių vilčių.

Pagyrimo verti „Žaibo“ legionieriai: Blagoje Ivovičius, kuriam nors ir 41-eri, tačiau jo indėlis komandai didelis, Aleksejus Kuzmenka, kuris žaidė kitame krašte nei Aurimas Jonkus, bet kontroliavo žaidimą, taip pat Volodymyras Voitenko, ne kartą kovojęs Čempionų lygoje.

Visiems žaidėjams krūvis buvo didžiulis ir neįprastas. Ypač sunku buvo  vartininkams. Tačiau rungtynes su Splito „Jadran“ gerai sužaidė Skirmantas Motuzas. Nei jam, nei Konstantinui Kovalevskiui  neturiu jokių pretenzijų, nes elito žaidėjų metimai yra visai kitokie.

Lietuvoje niekas taip nemėto, kaip LEN Čempionų lygos komandų atakų lyderiai. Jų metimai paruošti ir labai stiprūs, greiti kamuolio perdavimai.

Kokia „Žaibo“ žaidimo grandis buvo silpniausia?

Gynėjų, kurie žaidė labai banguotai. Jurijus Galinokas savo geriausias rungtynes sužaidė paskutinę varžybų dieną su Kazanės „Sintez“ komanda.

Jam pavyko ir gerai apsiginti, ir įmesti. Daugiau tikėjausi iš Pijaus Vadvilavičiaus, kuris šįsyk nepasižymėjo kovingumu.

Sezonas dar nesibaigia, kas dar laukia „Žaibo“ vyrų?

„Žaibas“ sudaro Lietuvos nacionalinės rinktinės pagrindą, todėl lapkričio 5-7 dieną lauks Europos čempionato atrankos turnyras, kuris, greičiausiai vyks Lenkijoje. Prie rinktinės prisijungs keli Vilniaus žaidėjai.

Jau šiandieną aišku, kad atrankoje dalyvaus Ukraina, Baltarusija, Lenkija ir Lietuva. Yra pakviestos ir Estijos bei Latvijos komandos, bet neaišku, ar jos bandys jėgas.

Gruodžio pradžioje Lietuvos nacionalinė rinktinė dalyvaus Europos tautų turnyre.