Lietuvos U17 rinktinė.

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info

Lietuvos rinktinė liko ketvirta tarp penkių komandų Europos U17 vandensvydžio čempionato atrankos varžybose Tbilisyje (Sakartvelas).

Į antro etapo varžybas pateko Sakartvelo ir Baltarusijos komandos. Treti – slovakai, penkti – moldavai.

Lietuvos rinktinė, kurią sudarė 14 žaidėjų iš Vilniaus, Kauno, Elektrėnų Ir Alytaus, buvo jauniausia čempionate. Tik penki vandensvydininkai buvo 17-mečiai.

Pasak Lietuvos U17 rinktinės vyriausiojo trenerio vilniečio Nerijaus Papaurėlio, turbūt pirmą kartą per pastaruosius metus rinktinei atstovavo visų keturių miestų, kur kultivuojamas vandensvydis, žaidėjai.

Atrankos turnyrą Tbilisyje stebėjo ir Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos vadovai – prezidentas Anatolijus Asajavičius ir generalinis sekretorius Mantas Pelakauskas.

Pergalė pirmajame susitikime

Mūsų rinktinei pavyko iškovoti vieną pergalę – pirmajame susitikime ji nugalėjo Moldovos rinktinę.

Varžovai turnyre jau buvo sužaidę vienas rungtynes (pralaimėjo slovakams), o mūsų komanda tik pradėjo turnyrą.

Pirmą kėlinį moldavai laimėjo 3:2 ir pirmavo antrame 6:2. Tačiau lietuviai eilės pasiekė 3 įvarčius ir rezultatą sušvelnino iki 5:6.

Trečiame kėlinyje pavyko atitrūkti (11:8), o ketvirtame moldavai prisivijo (11:12).

Likus 23 sek. iki rungtynių pabaigos13:12 pirmavo mūsų šalis rinktinė.

Du varžovų žaidėjai buvo pašalinti iš aikštės, tačiau Lietuvos rinktinė  nesugebėjo pasiekti įvarčio. Rungtynės taip ir baigėsi – 13:12.

Komandos lyderis elektrėniškis Dominykas Gervickas pelnė 7 įvarčius, kurių tris pasiekė realizavęs baudinius.

Po 2 įvarčius pasiekė vilniečiai Patrykas Pašukasir Simone Calabrese bei elektrėniškis Artiomas Citovičius.

Nepailsėjus – vėl į baseiną

Prabėgus vos keturioms valandoms, laukė susitikimas su Baltarusijos bendraamžiais. Ši šalies išsaugojo savo olimpinio rezervo sporto mokyklą Minske, kur suburti geriausi žaidėjai kartu mokosi ir treniruojasi dukart per dieną.

N. Papaurėlis prašė, kad susitikimas būtų nukeltas dviem valandomis, nes žaidėjai nespės pailsėti, tačiau į tai nebuvo atsižvelgta.

Rungtynes mūsų rinktinė pradėjo susikaupusi ir pirmą kėlinį laimėjo 4:3. Antrame kėlinyje alytiškis Matas Platūkis skirtumą padidino iki 5:3.

Tačiau šiuo momentu pasireiškė nuovargis ir jaunieji Lietuvos vandensvydininkai įkrito į duobę.

Varžovai laimėjo atkarpą 4:0 ir vis didino skirtumą. Rungtynės pralaimėtos 8:20.

Vėl rezultatyviausiai žaidė D. Gervickas ir M. Platūkis (po 2 įvarčius).

Geriausia Sakartvelo žaidėjų karta

Nebuvo jokių vilčių nugalėti baseino šeimininkės – Sakartvelo rinktinės, kuri buvo visa galva pranašesnė už kitas turnyre dalyvavusias komandas.

Kartvelų teigimu, tai pati geriausia jų jaunųjų žaidėjų karta per pastaruosius 10-15 metų.

Mūsų rinktinė varžovams kiek atkakliau pasipriešino tik antroje rungtynių pusėje, kai buvo pralaimima 6:10. Susitikimą Sakartvelio komanda laimėjo 20:8.

Varžovai labai atidžiai saugojo mūsų atakų lyderį D. Gervicką, tačiau jis sugebėjo pasiekti 4 įvarčius.

„Labai daug uždirbome pražangų, net 17 kartų gruzinai buvo šalinti iš aikštelės. Bet mūsų žaidėjai neišnaudojo puikių progų įvarčiams pasiekti.

Rungtynes buvo galima sužaisti geriau. Tačiau kontrolinių susitikimų  trūkumas neleido pasirodyti svariau, geriau susižaisti ir išnaudoti kiekybines situacijas‘, – rungtynes komentavo N. Papaurėlis.

Rinktinės žaidimas nenuvylė

Paskutinės rungtynės žaistos su slovakais. Pirmus du kėlinius varžovai nežymiai pirmavo, tačiau po trečio kėlinio priekyje jau buvo Lietuvos rinktinė – 9:8.

Ypač atkaklus buvo ketvirtasis kėlinys. Turint kiekybinę persvarą, paskutinę ataką rezgė mūsų šalies rinktinė, tačiau nepataikė į vartus ir pralaimėjo 11:12.

Rezultatyviausi komandoje buvo D. Gervickas ir Agnius Liupševičius (per visą čempionato turnyrą jis uždirbo nemažai varžovų pašalinimų iš aikštės), pasiekę po 3 įvarčius. M.Platūkio sąskaitoje – 2 įvarčiai.

„Susitikimas buvo gero lygio. Turėjome nemažai realių progų pelnyti įvarčių, bet  pritrūkome sėkmės. Turnyras mums davė daug naudos, per kiekvienas rungtynes rinktinė tobulėjo, žaidė brandžiau.

Komandos žaidimas atrankos turnyre nenuvylė. Sportinė dvasia buvo gera, žaidėjai stengėsi. Gaila, kad kai kurie sportininkai nenorėjo atstovauti Lietuvai. Į rinktinę pakvietėme tuos, kurie norėjo patekti.

Turint vos kelias bendras treniruotes, daug ko nebuvo galima tikėtis. Dalis žaidėjų, rungtyniavę Lietuvos vyrų čempionate, buvo pasirengę geriau ir jie buvo lyderiai.

Ši komanda prieš porą metų irgi Tbilisyje rungtyniavo Europos U15 čempionato atrankos varžybose, bet šiemet iš jos nebeliko 5 žaidėjų.

Vaikinai per karantiną metė sportuoti arba mažai treniravosi ir nebuvo pasirengę žaisti šiemečiame turnyre.

Komandą teko atnaujinti. Tbilisyje mūsų rinktinė buvo pati jauniausia. Daugiau nei pusę komandos žaidėjų – 16-mečiai, o Patrykui Pašukui – tik 14-a, kauniečiui Deividui Švenčioniui –15-a“, – atrankos varžybas apibendrino N. Papaurėlis.