Lietuvos vandensvydžio čempionate Elektrėnuose baigėsi pirmo turo varžybos.

Vienvaldžiu lyderiu tapo Elektrėnų VK „Žaibas“, laimėjęs visas penkerias rungtynes (10 tšk.).

Elektrėniškiai į varžovų vartus įmetė net 113 įvarčių. Tiesa, praleido irgi nemažai – 26.

Dėl tiek praleistų įvarčių komandos strategas Anatolijus Asajavičius turėjo pastabų savo žaidėjams.

„Per rungtynes su alytiškiais ir kauniečiais praleidome po 8 įvarčius. Neturėjom leisti varžovams tiek įmesti, taip neturėjo būti.

Klaidelių darė vartininkai, kurie retkarčiais žaidė atsipalaidavę. Tačiau didesnių pretenzijų niekam neturiu, laimėjome visas rungtynes.

Visiškai kitoks bus antrasis turas balandžio mėnesį, nes komandos turės galimybę pasipildyti legionieriais ir su visoms komandoms „Žaibui“ bus įdomiau žaisti“, – mintimis dalijasi A. Asajavičius.

Per paskutiniuosius pirmo turo susitikimus „Žaibas“ įveikė  Rygos „Sharks“ 26:2 ir Kauno plaukimo mokyklą 19:8.

Komandose matė talentingo jaunimo

„Tikrai nenoriu sumenkinti ar pažeminti kitų komandų. Pasiekėme visas pergales ir tai nieko nuostabaus: mano vadovaujama komanda sudaro Lietuvos nacionalinės rinktinės pagrindą, kitaip treniruojasi.

Kitos komandos tokių žaidėjų neturi, todėl būtų keista, jeigu „Žaibas nelaimėtų rungtynių.

Mes treniruojamės dukart per dieną, esame kone profesionalai. Visos komandos su mumis stengėsi žaisti, gal kiek silpnesnė yra latvių ekipa, neturėjusi  galimybių daugiau pasitreniruoti.

Lietuvos čempionato komandose mačiau talentingo jaunimo, atsigavo Alytaus „Dzūkijos vandenis“- SRC, kurioje žaidžia keli senbuviai ir jaunimas.

Dalis Kauno plaukimo mokyklos žaidėjų treniruojasi su „Žaibu“, jie įgijo daugiau ištvermės nei komandos draugai“, – kalbėjo A. Asajavičius.

„Žaibo“ komandoje prie senbuvių prisijungė trys jauni Elektrėnų žaidėjai Artiomas Citovičius, Arnas Šukys ir Domantas Strakšys.

Jie į aikštę buvo išleidžiami per visas rungtynes, turėjo progos kaupti patirtį, kad ateityje būtų ne tik komandos pagalbininkai, bet ir savo žaidimo kūrėjai.

Nevienodas komandų meistriškumas      

Po pirmojo turo varžybų antras turnyro lentelėje – Vilniaus „Baltic Amadeus“ (8), trečia –  Kauno plaukimo mokykla  (6), ketvirtas – „Dzūkijos vandenis“-SRC (4), penktas – Elektrėnų savivaldybės sporto centras (2), šeštas – „Sharks“ (0).

Buvo laukiama, kad čempionato favoritui „Žaibui“ atkakliau pasipriešins ambicinga „Baltic Amadeus“ ekipa.

Tačiau jau pirmą kėlinį sudužo visos jų trenerio Nerijaus Papaurėlio viltys mesti iššūkį triskart Lietuvos čempionams.

Vilniečių treneriui beliko daugiau strateguoti, galvojant apie kitas rungtynes, ir pagrindinius žaidėjus netrukus pakeitė antroji sudėtis.

Šio čempionato delegatas, Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos teisėjų kolegijos pirmininkas vilnietis Audrius Šečkus, paprašytas  įvertinti pirmo turo kovas, net nežinojo nuo ko pradėti ir ką akcentuoti.

„Labai dideli komandų meistriškumo skirtumai. Išskyrus Elektrėnų „Žaibą“, manyčiau, kad kažkiek susilpnėjo kitų komandų meistriškumas.

Kai kuriose jų vyksta kartų kaita, jaunimui sunku žaisti su vyresniais ir didesnį patyrimą turinčiais sportininkais.

Daugiau tikėjausi iš Rygos „Sharks“ komandos, kuri pati pasiprašė dalyvauti mūsų čempionate.

Jų jauniems žaidėjams, neturintiems didesnės patirties, kovos su mūsų komandomis yra naudingos, tačiau mūsiškėms – tikrai ne.

Rygiečiai atkakliau pasipriešino tik Elektrėnų savivaldybės sporto centrui (5:15) ir per visą pirmą turą į savo vartus praleido net 102 įvarčius“, – komentavo A. Šečkus.

Per pirmo turo paskutiniąsias rungtynes dar užfiksuoti tokie rezultatai:

„Dzūkijos Vandenis“-SRC – Sharks“ 20:7, Kauno PM – „Dzūkijos vandenis“ – SRC 25:11, „Baltic Amadeus – “Sharks” 20:4, „Dzūkijos vandenis“ -SRC – Elektrėnų SSC 17:8, Kauno PM – “Sharks” 25:3.

Vilniuje – Šiaurės vandensvydžio lygos turas

Stipriausios mūsų komandos „Žaibas“ ir „Baltic Amadeus“, belaukdamos antrojo turo varžybų, poilsio neturės.

Jau šį savaitgalį Vilniuje vyks Šiaurės vandensvydžio lygos klubų turnyro pirmo turo varžybos.

Mūsų šalies komandos susitiks su dviem Švedijos ekipomis. Kitos komandos pirmo turo rungtynes žais Kopenhagoje ir Slovakijoje.

Iš kiekvienos grupės į finalą pateks po dvi geriausiai pasirodžiusias komandas, nugalėtojai paaiškės birželio 12 d. Lodzėje (Lenkija).

 

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info