Ketvirtadienį startuojančiame Lietuvos vandensvydžio čempionate žais Vilniaus „Baltic Amadeus“, Elektrėnų vandensvydžio klubas „Žaibas“, Kauno plaukimo mokykla, Klaipėdos „Baltija“, Alytaus „Dzūkijos vandenis“ ir Rygos „Sharks“.

Pirmosiose rungtynėse ketvirtadienį 19 val. susitiks „Žaibas“ ir  „Dzūkijos vandenis“, o 20.15 val. – „Baltic Amadeus“ ir Kauno PM.

Čempionato favoritas – „Žaibas“, kuris penktą kartą sieks šalies čempiono titulo.

Komandos bus suskirstytos į dvi grupes. Pirmojoje žais „Baltic Amadeus“, Kauno PM ir po ilgos pertraukos  „Baltija“, o antroje – „Žaibas“, Sharks“ ir „Dzūkijos vandenis“.

Kiekvienoje grupėje komandos sužais po dvejas rungtynes. Keturios stipriausios ekipos gegužės mėnesio pradžioje dalyvaus finaliniame turnyre, kur paaiškės čempionai ir prizininkai.

„Šiemetinį čempionatą turėjome sutrumpinti vienu turu, nes negavome finansavimo.

Nacionalinei sporto agentūrai pageidavus, savo programą turėjome pritempti prie gaunamo finansavimo.

Čempionate vėl matysime žaisiančius jaunuosius klaipėdiečius, kuriuos treniruoja Romas Vasiljevas.

„Baltijai“ po ilgos pertraukos bus nelengva debiutuoti čempionate, lauks didelis iššūkis, todėl atstovauti jų komandai kviesime įvairių klubų žaidėjus. Toks, formatas, manau, pasiteisins.

Buvo minčių čempionatą rengti ratų sistema, tačiau problema buvo ta, jog turime tik tris didesnio meistriškumo teisėjus ir jiems teisėjauti vienas rungtynes po kitų yra labai sunku.

Reikia susikaupti, susikoncentruoti, jie neišvengia klaidų ir susilaukia trenerių priekaištų.

Todėl nutarėme čempionatą rengti dvejose grupėse“, – pasakoja Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas Anatolijus Asajavičius.

Čempionate teisėjaus Povilas Sriubas, Tomas Kašėta ir Saulius Andrašiūnas, o čempionato delegatas – Lietuvos vandensvydžio federacijos teisėjų kolegijos pirmininkas Audrius Šečkus.

LVF prezidentas nenori teigti, kad ryškus čempionato favoritas – jo vadovaujamas „Žaibas“.

„Kai kurios komandos, kaip „Baltic Amadeus“ ir „Dzūkijos vandenis“ pasipildys legionieriais, kurie labai sustiprins jų gretas.

Tas „Žaibas“, kuris dalyvauja Čempionų lygoje ir „Water Polo Clubs Tour Series” turnyre, bus ne tas, mūsų gretos praretės.

Keturi kauniečių žaidėjai (Gvidas Zurza, Ernestas Pumputis, Deividas Švenčionis ir Danielius Vitkauskas), kurie treniruojasi „Žaibo“ komandoje ir įgijo nemažai patirties, čempionate atstovaus Kauno plaukimo mokyklai.

Ši komanda labai sustiprės, tik jų vartininkai neturi didesnės patirties ir, manau, visoms bus labai rimta komanda.

Neaišku, kokia bus Rygos „Sharks“, kurios treneris Aleksandras Michaiovas yra išeivis iš Moldovos ir gali savo komandą sustiprinti savo kraštiečiais.

Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos griežtas rekomendacijas čempionate negali dalyvauti nei Rusijos, nei Baltarusijos sportininkai. Išskyrus tuos, kurie turi nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje. Tokį leidimą turi vienintelis „Žaibo“ žaidėjas Konstantinas Kovalevskis, kuris jau aštuonerius metus gyvena Lietuvoje, šiemet gavo pastovų leidimą čia gyventi ir dabar laukia paso.  Joks sportinis turizmas iš Rusijos ir Baltarusijos negalimas“, – mintimis dalijasi A. Asajavičius.

Marytė Marcinkevičiūtė