Elektrėnuose vykstančiose Lietuvos vandensvydžio čempionato pirmojo turo varžybose išryškėjo lyderiai.

Tai – triskart Lietuvos čempionas Elektrėnų VK „Žaibas“ laimėjęs abejas rungtynes (nugalėjo Alytaus „Dzūkijos vandenį-SRC“ 22:8 ir Elektrėnų savivaldybės sporto centrą 26:5) bei Vilniaus „Baltic Amadeus“, kuris žaidė vienomis rungtynėmis daugiau ir įveikė Kauno plaukimo mokyklą 11:6, Elektrėnų savivaldybės sporto centrą 24:6 ir „Dzūkijos vandenį-SRC“ 17:9.

Be to, Kauno plaukimo mokykla įveikė Elektrėnų savivaldybės sporto centrą 17:7.

Pirmojo turo varžybos finišuos sekmadienį.

Dėmesio centre šįkart buvo praėjusių metų Lietuvos vicečempiono „Baltic Amadeus“ (tada komanda vadinosi „VMSC-Baltic Amadeus“) susitikimas su bronzine prizininke Kauno plaukimo mokykla.

Kauniečiai pirmieji pasiekė įvartį ir nežinia, kaip būtų susiklosčiusios rungtynės, jeigu pirmą kėlinį už šiurkštų veiksmą iš aikštės iki susitikimo pabaigos nebūtų pašalintas jų vienas lyderių Gvidas Zurza (jis turėjo praleisti ir kitas rungtynes su Elektrėnų sporto centru).

Vilniečiai pagal dabartines varžybų taisykles keturias minutes turėjo vieno žaidėjo persvarą, kuria puikiai pasinaudojo. Jie pasiekė net keturis įvarčius ir išsiveržė į priekį – 4:1. Įgytos iniciatyvos vilniečiai jau neišleido iš rankų ir laimėjo rungtynes 11:6 (3:1, 3:2, 3:1, 2:2).

Kauniečiai nerealizavo net trijų 5 m baudinių.

Trenerio Nerijaus Papaurėlio vadovaujama komanda ypač didelį dėmesį skyrė kauniečių atakų lyderiui, Lietuvos vyrų rinktinės žaidėjui Danieliui Vitkauskui.

Jį kažkiek pavyko pristabdyti, tačiau kaunietis vis dėlto pasiekė 3 įvarčius ir buvo rezultatyviausias savo komandoje.

„Baltic Amadeus“ gretose daugiausiai įvarčių – keturis – pelnė Karolis Blaževičius.

Sėkmingai vilniečių vartus gynė Lietuvos rinktinės žaidėjas, buvęs alytiškis Dominykas Kerevičius, kuris atrėmė du 5 m baudinius.

Po rungtynių „Baltic Amadeus“ strategas N. Papaurėlis prakalbo apie tai, kad, lyginant su 2021-aisiais, Vilniuje pablogėjo vandensvydžio situacija.

Fabijoniškių baseine jie treniruotėms turi gerokai mažiau laiko, per savaitę visoms amžiaus grupėms (jaunučiai, jauniai, jaunimas, suaugusieji) – vos penkias valandas.

„Galime treniruotis tik nepilnų matmenų aikštėje, šešiuose takuose. Valandų mums skirta trečdaliu mažiau nei praėjusiais metais. Nebeliko mūsų antrosios komandos, dalyvavusios pernykščiame šalies čempionate.

Pusę jos žaidėjų perėjo į pagrindinę komandą, kuri dar labiau atsijaunino. Tačiau kai kurie pagrindinės ekipos ramsčiai (vartininkas Andrejus Pometko, kapitonas Dominykas Brekys, gynėjas Janas Reuttas) dėl sveikatos problemų ar užimtumo darbe neturėjo galimybių treniruotis ir čempionate nedalyvaus. Į Liuksemburgą dirbti ir mėgėjiškai žaisti išvyko dar vienas mūsų lyderių Maksimas Makarovas“, – apie komandos netektis pasakoja N. Papaurėlis.

Bet vicečempionų komandą papildė du talentingi žaidėjai – Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinių žaidėjai 15-metis Patrykas Pašukas ir 17-metis Simone Calabrese, kurie jau žaidžia startinėje sudėtyje.

Per rungtynes su Kauno plaukimo mokykla naujokai pasiekė po du įvarčius.

„Mūsų jaunimui dar trūksta patirties, jiems kelias į didįjį meistriškumą dar ilgas, reikės daug treniruotis ir žaisti.  Tačiau pirmasis įspūdis neblogas, abu žaidėjai motyvuoti, veržiasi žaisti.

Nemaža mūsų problema – rungtynių stoka. Kai baigėme pernykštį šalies  čempionatą birželio mėnesį, rungtyniavome tik rugsėjį Šiaurės Europos lygos finale, o dar vėliau – jubiliejiniame turnyre Elektrėnuose.

Per pusę metų sužaidėme vos penkerias rungtynes. Tai – labai mažai, rungtynių stoka atsiliepia mūsų žaidimo kokybei“, – akcentuoja N. Papaurėlis.

Pagrindinis „Baltic Amadeus“ tikslas šiemet po dviejų turų – patekti į pajėgiausiųjų komandų ketvertą ir užimti vietą tarp trijų stipriausiųjų, kad būtų išvengta akistatos pusfinalyje su „Žaibu“.

Komanda turi ambicijų pasikviesti legionierių, tačiau dėl tarptautinės situacijos gali iškilti nemažai sunkumų.

 

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info