Keturiskart Lietuvos čempionas Elektrėnų vandensvydžio klubas „Žaibas“ į „Water Polo Clubs Tour Series” turnyro ketvirto etapo varžybas Glivicės mieste (Lenkija) išvyko būdamas lyderis (46 taškai).

Antroje vietoje žengė slovakų Novakų „Klub vodného póla“(37), trečioje – ukrainiečių Lvivo „Dinamo“ (27), ketvirtoje – lenkų Bytomo WTS „Polonia“ (15), penktoje – Čekijos nacionalinė komanda „Czech Water Polo“ (6), šeštoje – lenkų Lodzės „Sportowe Towarzystwo Waterpolowe“ (6).

Po kovų Glivicėje elektrėniškiai dar labiau sutvirtino savo pozicijas tarp trijų pagrindinių komandų.

„Žaibas“ nugalėjo Lodzės (23:8), Novakų (11:9), Bytomo (18:12) komandas ir sužaidė lygiosiomis su ukrainiečiais 9:9. Ketvirtajame ture nedalyvavo čekai.

Jau kitos savaitės pabaigoje vyks penkto turo varžybos Novakų mieste, kur komandos birželio 9-11 d. žais ir baigiamojo, šešto turo susitikimus, nes Ukraina dėl karo negali priimti komandų.

Per vieną dieną – dvejos rungtynės

Glivicėje teko žaisti po ilgesnės dviejų mėnesių pertraukos, kai Lodzėje baigėsi trečio turo kovos.

Per pirmąsias rungtynes su Lodzės ekipa mūsų šalies komandos treneris Anatolijus Asajavičius leido žaisti ir jaunimui, ir vyresnio amžiaus pagrindiniams žaidėjams, kad jie pajaustų vandenį.

Labai sunki „Žaibui“ buvo antroji diena, kai teko susitikti su dviem pagrindinėmis varžovėmis: ryte – su slovakų „Klub vodného póla“, o po pusketvirtos valandos – su Lvivo dinamiečiais.

Šioms komandoms atstovauja daug patyrusių žaidėjų, todėl elektrėniškiai jas gerai įvertino ir buvo nusiteikę rimtai kovai.

Žaidžiant su slovakais, didesnės persvaros įgyti nepavyko: 4:2, 8:7. Likus žaisti mažiau nei 5 minutes, rezultatas buvo lygus 8:8.

Elektrėniškiai persvėrė rezultatą 9:8 ir padidino iki 10:8. Slovakai sušvelnino 9:10, bet likus žaisti 1 minutę, „Žaibas“ pasiekė dar vieną įvartį ir laimėjo 11:9.

Susitikimas pareikalavo nemažai jėgų, jas atgauti nebuvo laiko, nes tuoj pat reikėjo žaisti su Lvivo komanda.

„Negaliu teigti, kad ukrainiečiai yra silpnesni už mus, bet galėjome sužaisti geriau.

Varžovai buvo pasistiprinę dviem žaidėjais, kurie rungtyniauja užsienyje: vienas atvyko iš Vengrijos, o kitas – iš Prancūzijos.

Šie žaidėjai labai sustiprino Lvivo komandą, su ja buvo nelengva žaisti. Kova buvo apylygė: mes pirmavome, varžovai išlygino rezultatą ir išėjo į priekį.

Likus žaisti truputį daugiau nei 1 minutę, sėkminga kontrataka baigėsi Jano Bakulo įvarčiu – 9:9.

Slovakai per kelias sekundes pergalingo įvarčio nesugebėjo pasiekti“, – kovas prisiminė A. Asajavičius.

Paskutiniąją dieną žaista lenkų WTS „Polonia“. Treneris po sunkaus šeštadienio leido pailsėti pagrindiniams žaidėjams ir pasireikšti jaunimui.

Pirmus du kėlinius vyko apylygė kova, lenkai vienu metu trumpai netgi pirmavo 1 įvarčiu. „Žaibo“ jaunimui ne viskas sekėsi taip, kaip norėjosi.

Trečią kėlinį jau žaidė pagrindinė „Žaibo“ sudėtis ir komanda įgijo pranašumą 14:10, o rungtynes laimėjo 18:12.

Treneris gyrė ir jaunimą, ir pagrindinius žaidėjus

Per „Water Polo Clubs Tour Series” turnyrą elektrėniškių treneris vis dažniau išleisdavo žaisti jaunimą, kuris grūdinosi tokio aukšto rango kovose.

„Jaunimas tikrai auga, tobulėja, tačiau talentingi vaikinai turi daugiau  žaisti tokių rungtynių, varžytis su kitomis komandomis, o ne tarpusavyje per treniruotes.

Jaunimas kol kas negauna žaisti tiek, kiek norėtų, bet žaidėjai dar jauni ir turi laiko tobulėti.

Tai – elektrėniškiai Ugnius Liupševičius ir Lukas Andrejaitis, kaunietis Deividas Švenčionis, kurie, manau, jau nuo rudens papildys mūsų gretas.

Vaikinai dar daro klaidų, bet iš jų visi mokosi, nes, nepadaręs klaidų,  nežinosi, kaip kitą kartą elgtis“,- apie jaunimą kalbėjo A. Asajavičius.

„Žaibo“ komandos strategas gyrė ir pagrindinius žaidėjus: Janą Bakulo, kiekvienose rungtynėse pelniusį po 3-4 įvarčius, komandą sustiprinusį pačio aukščiausio lygio Serbijos rinktinės žaidėją Marką Radulovičių, kurio dėka pavykdavo išlyginti ir persverti rezultatus.

Susižeidus ranką ir nedalyvaujant turnyre vidurio puolėjui Volodymyrui Voitenkai, nelengvas uždavinys teko jį pakeitusiam Juliui Goštautui, kuris gan sėkmingai atliko naujas pareigas.

Gerai žaidė Aurimas Jonkus, Danielius Vitkauskas, patikimai vartus saugojo Skirmantas Motuzas, žaidęs didžiąją dalį rungtynių (antrasis vartininkas – Konstantinas Kovalevskis) ir tapęs vienu geriausių komandos žaidėjų, stengėsi bei visas jėgas atidavė ir kiti žaidėjai.

Jau šį savaitgalį – Lietuvos čempionato pabaigtuvės                    

Apie galimybes laimėti  „Water Polo Clubs Tour Series” turnyrą A. Asajavičius kalba atsargiai: „Liko dar du turai. Per visus keturis etapus sužaidėme lygiosiomis su slovakais ir ukrainiečiais, su kuriais dar liko sužaisti po dvejas rungtynes. Manau, kad viskas klostysis gerai, bet ateitis parodys, ar kur nors nepaslysime“.

Jau šį ketvirtadienį Elektrėnų „Žaibas“ pradės Lietuvos čempionato finalines keturių komandų kovas ir penktą kartą sieks tapti čempionu.

Lietuvos čempionato medalininkai paaiškės Elektrėnuose šį šeštadienį.

Elektrėniškių lauks ir finalinės aštuonių komandų kovos Šiaurės Europos vandensvydžio lygoje („Nordic Water Polo League”).

Birželio 24-26 d. Europos čempionato atrankos turnyre Olandijoje dalyvaus Lietuvos nacionalinė rinktinė, kuri pogrupio varžybose susitiks su Portugalijos, Lenkijos ir Olandijos rinktinėmis.